Zmiany w komunikacji autobusowej

Od soboty 21 stycznia nastąpi kilka zmian w komunikacji autobusowej.

  • Ulica Sucha – zmiana trasy linii autobusowej 110, 122, 125, 206, 240, 325, 900P i 910.

Autobusy zostaną skierowane objazdem od skrzyżowania ulicy Hubskiej, Suchej i Dyrekcyjnej przez ulicę Dyrekcyjną i Borowską do skrzyżowania ulicy Borowskiej z ulicą Suchą i Swobodną. Obecny przystanek autobusowy „Dworzec Autobusowy” zlokalizowany przy ulicy Suchej zostanie przeniesiony w tymczasową lokalizację na ulicę Dyrekcyjną przed skrzyżowaniem z ulicą Joannitów (na wysokości budynku Dyrekcji PKP).

Autobusy powrócą na ulicę Suchą (wyłącznie w kierunku od ulicy Hubskiej do ulicy Borowskiej) o godzinie 6:00 dnia 22 stycznia 2017 roku (niedziela).

  • Ulica Racławicka i Skarbowców

Wprowadzony zostanie drugi etap zmian w obsłudze komunikacyjnej rejonu ulicy Racławickiej i Skarbowców. Z tego powodu:

  • autobusy linii 125 jadące z pętli Brochów będą kursowały do pętli Krzyki, w obu kierunkach przez ulicę Racławicką, Skarbowców, Sowią i Krzycką.
  • autobusy linii 126 pojadą do ulicy Racławickiej dojeżdżając od strony ulicy Powstańców Śląskich.
  • autobusy linii D zostaną skierowane od ulicy Powstańców Śląskich przez ulicę Racławicką, Skarbowców i Sowią do ulicy Krzyckiej oraz w dni wolne od pracy autobusy tej linii w godzinach od 9:00 do 19:00 będą kursowały z częstotliwością co 15 minut.
  • nocą, kursy linii 251 zostaną również wydłużone do pętli Krzyki przez ulicę Racławicką, Skarbowców, Sowią i Krzycką.
  • kursy linii 247 realizowane w relacji Poświęcka (Ośrodek Zdrowia) – Skarbowców (pętla) zostaną wydzielone jako osobna linia nocna 248, która będzie kursowała w relacji Poświęcka (Ośrodek Zdrowia) – Racławicka (pętla). Autobusy nowej linii nocnej 248 będą kursowały przez ulicę Powstańców Śląskich, Krzycką, Sowią, Skarbowców do nowej pętli autobusowej przy ulicy Racławickiej.
  • obsługę komunikacyjną ulicy Skarbowców w porze nocnej będą zapewniały autobusy linii 248 i 251.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *