Znamy finalistów plebiscytu „30 Kreatywnych Wrocławia” 2018

Są wśród nich rekiny biznesu i wschodzące gwiazdy. Wynalazcy i artyści. Ludzie pełni pasji i odwagi. Przebojowi, inteligentni, z głowami pełnymi świeżych pomysłów. Już po raz czwarty miasto Wrocław i portal miejski www.wroclaw.pl wyróżniają najbardziej nowatorskich i nieszablonowych mieszkańców w plebiscycie „30 Kreatywnych”.

Tradycyjnie finalistów plebiscytu wybierano z setek zgłoszeń nadesłanych przez wrocławian. Dzisiaj możemy ich zaprezentować. Każda z tych opowieści jest świadectwem siły kreatywności i umiejętności podejmowania ryzyka, tak aby zmieniać świat na lepsze.

Sylwetki laureatów, podobnie jak w latach ubiegłych zaprezentowane zostały w specjalnym serwisie poświęconym „30 Kreatywnych”, zobaczyć je można tutaj. Opowiadają tam o swoich sukcesach, wyzwaniach i roli Wrocławia w ich życiu.

Osoby zgłaszane w plebiscycie„30 Kreatywnych Wrocławia” 2018 nominowane były w czterech kategoriach:

· Kultura/sztuka/dizajn

· Nauka

· Biznes

· Społeczeństwo/miasto

W finale kategorii Kultura/sztuka/dizajn znaleźli się m.in.: utytułowana reżyserka młodego pokolenia Jagoda Szelc, studio projektowe BUCK.STUDIO czy wrocławskie Centrum Technologii Audiowizualnych CeTa współpracujące przy produkcji „Loving Vincent”.

Za dokonania naukowe wyróżniony został m.in. znany na świecie chemik – profesor Marcin Drąg z Politechniki Wrocławskiej, pracującą nad „eliksirem młodości” Katarzynę Kornicką z Uniwersytetu Przyrodniczego. Wśród laureatów tej kategorii jest też Pracownia Poprawnej Polszczyzny z Uniwersytetu Wrocławskiego.

Wśród ludzi biznesu nagrodzeni zostali m.in. twórcy kultowej gry „Let`s Fish” i pomysłodawca wypożyczalni skuterów elektrycznych Go Scooter. Są też twórcy startupu ada.place wykorzystujący sztuczną inteligencję.

W ostatniej kategorii na laury zapracowało m.in. Stowarzyszenie Grupa z Pasją ze Swojczyc, Jan Piontek pomysłodawca „społecznych lodówek” oraz aktywiści z Fundacji Ukraina.

W poprzednich edycjach plebiscytu wyróżnieni zostali m.in. Michał Sadowski, założyciel Brand24, PWR Racing Team, który podbija świat swoimi bolidami, Olgę Malinkiewicz, fenomen w dziedzinie fizyki, ale także aktywiści miejscy, muzycy, inżynierzy, innowatorzy, designerzy i wielu, wielu innych.

Plebiscyt cieszył się ogromną popularnością, a serwisy poświęcone „kreatywnym” w poprzednich trzech edycjach wygenerowały ponad 2,7 miliona odsłon. Wszyscy finaliści odbiorą swoje statuetki podczas uroczystej gali, która planowana jest na 13 września.

O wszystkich tegorocznych „kreatywnych” przeczytacie tutaj.

Poprzednie edycje dostępne tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *