Zregeneruj cerę jesienią

fot-body-care-clinic-2

Upalne słońce sprawia, że podczas wakacji skóra jest szczególnie narażona na działanie takich czynników jak – promienie słoneczne, słona woda czy suche i gorące powietrze. Jesień to idealny czas, na to by ulżyć zmęczonej cerze. Na jakie zabiegi warto zwrócić uwagę?

Peelingi chemiczne Zabiegi z wykorzystaniem kwasów chemicznych o silnym działaniu wykonujemy tylko w okresie jesienno-zimowym. Na rozjaśnienie przebarwień i zlikwidowanie drobnych zmarszczek najlepszy będzie kwas glikolowy. Skórę skutecznie nawilży i odświeży kuracja anti-aging Retix C. Preparat swoje działanie zawdzięcza takim składnikom jak retinol, witamina C i antyoksydanty w wysokim stężeniu. Po takim zabiegu na twarz nakładana jest także maska retinolowa, którą zmywa się po 6-8 godzinach. Po 2-3 dniach rozpoczyna się proces złuszczanie naskórka, trwający około 3 do 5 dni.

Nie można zapominać również o tym, żeby uważać z wykonywaniem peelingów zimą, bo przy bardzo niskich temperaturach cera po zabiegu jest wyjątkowo delikatna oraz pozbawiona naturalnej ochrony.

Zabiegi laserem Zabiegi z użyciem lasera frakcyjnego Co2RE mają szereg zastosowań. Za ich pomocą możemy przede wszystkim pozbyć się nieestetycznych blizn potrądzikowych, które powstają najczęściej na skutek wyciskania albo drapania krostek. Dodatkowo laser pomoże spłycić zmarszczki, poprawić jędrność skóry, usunąć przebarwienia oraz różne zmiany np. brodawki.

Zabiegi laserem frakcyjnym należy wykonywać w seriach, a ich ilość różni się od rodzaju problemu pacjenta. Przykładowo, jeśli chcemy zminimalizować zmarszczki oraz odmłodzić skórę twarzy, to zaleca się wykonanie od 2 do 3 zabiegów, natomiast przy usuwaniu blizn najczęściej jest to 3-5 zabiegów.

Usuwanie naczynek Niechciane zaczerwienienia najczęściej pojawiają się po lecie, ponieważ wysokie temperatury oraz silne promienie słoneczne niekorzystnie wpływają na kondycję skóry naczyniowej. Jednym z najskuteczniejszych rozwiązań w walce przeciw naczynkom jest zabieg VeinWave. Urządzenie za pomocą mikroskopijnej igły przekazuje wiązkę energii tylko do uszkodzonych naczynek, powodując ich zamknięcie i zniknięcie.

Z kolei zabieg za pomocą lasera CPL, przesyła wiązki światła, które docierają w głąb naczyń i są tam pochłaniane przez barwnik krwinek czerwonych. W ten sposób usuniemy z twarzy rumień. Długość terapii tym urządzeniem zależna jest od nasilenia problemu, średnio wystarczy od 3 do 6 zabiegów. Cena jednego to 300 – 400zł.

Laser Nd-Yag sprawdzi się przy zamykaniu większych naczyń, np. na nogach. Wykorzystuje on zjawisko fototermolizy. Jego działanie polega na emitowaniu impulsów światła, które następnie są pochłaniane przez hemoglobinę i zamieniane na ciepło. W ten sposób temperatura krwi podnosi się i powoduje zniszczenie ścian naczynia. Warto dodatkowo przez cały rok sięgać w po kosmetyki bogate w witaminy C, K i PP oraz rutynę, które wzmacniają ścianki naczyń krwionośnych i zapobiegają ich pękaniu.

Skuteczna depilacja W jaki sposób najszybciej pozbyć się włosków?

  • Najskuteczniejszym rozwiązaniem  jest zastosowanie lasera diodowego o silnej mocy. Dużym atutem zabiegu jest szybkość, skuteczność, a przede wszystkim efekt trwałego usunięcia cebulek włosowych już po pierwszym zabiegu.
  • Kolejnym rozwiązaniem jest laser X-lase. Dzięki użyciu technologii wykorzystującej właściwości światła pulsacyjnego CPL, również na trwałe usuwa niechciane włoski. W tym przypadku najlepsze efekty osiągniemy po wykonaniu 6-8 zabiegów w odstępach 6-8 tygodni. Ostateczna ilość zabiegów zależy jednak od indywidualnych predyspozycji pacjenta. Najszybsze i najtrwalsze efekty osiąga się przy ciemnych włosach rosnących na jasnej skórze
  • Metoda CPL, która wyróżnia się tym, że dzięki intensywnemu i pulsacyjnemu działaniu światła, oprócz samego usunięcia owłosienia w czasie zabiegu można również wspomóc terapię wszelkich stanów zapalnych oraz pozbyć się wrastających włosków. Dodatkowo podczas tego rodzaju depilacji możemy wspomóc terapię służącą usunięciu przebarwień.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *