W ostatni weekend września na Przedmieściu Oławskim czeka mnóstwo atrakcji! Wrocławska Rewitalizacja zaprasza na warsztaty kreatywne i spacer dla dzieci, a także rodzinną grę miejską połączoną z piknikiem. To świetna okazja do odkrycia niezwykłości tego osiedla, a przede wszystkim do przyjrzenia się różnorodności tamtejszej architektury.
Dwudniowe bezpłatne zajęcia adresowane są do mieszkańców i mieszkanek Przedmieścia Oławskiego w wieku od 9 do 12 lat. Pierwszego dnia (29 września, 11:00) w Przedpokoju H13 przy ul. Hercena 13 odbędą się warsztaty, podczas których dzieci zastanowią się, co lubią, a co im przeszkadza na osiedlu, aby następnie stworzyć różne wizje przyszłości Przedmieścia, przedstawione w formie kolaży, rysunków, makiet, haseł, wierszy. Z kolei drugiego dnia (30 września, 11:00) dzieci wezmą udział w spacerze, aby zapoznać się bliżej z architekturą osiedla. Dowiedzą się, dlaczego na Przedmieściu Oławskim dominują kamienice, a także z czego wynika ich dekoracyjność. Dodatkowo dzieci będą mogły stać się przewodnikami po okolicy i pokazać uczestnikom spaceru wybrane przez siebie miejsce na Przedmieściu oraz opowiedzieć o nim, podzielić się wspomnieniami własnymi czy rodzinnymi.
To nie wszystko! 30 września odbędzie się również rodzinna gra miejska połączona z . Grupy liczące od 2 do 4 osób zgodnie z instrukcją gry będą mogły odkryć bogactwo i wyjątkowość architektury Przedmieścia Oławskiego. Na mecie ulokowanej na podwórku przy ul. Hercena 13 już od 15:00 (oprócz atrakcyjnych nagród) na wszystkich, nie tylko na uczestników gry, będą czekać leżaki, muzyka i zabawy. Start gry zaplanowano na godzinę 14:00. Rejestracja rozpocznie się o 13:30 na trójkątnym placu przy zbiegu ulic Komuny Paryskiej i Kościuszki (przy Rozkwietniku).
Na dwudniowe zajęcia i/lub grę miejską można zapisać się przesyłając zgłoszenie na adres e-mail: warsztaty@w-r.com.pl, wypełniając elektroniczny formularz zgłoszeniowy lub osobiście w Lokalnym Biurze Rewitalizacji (ul. Hercena 13). Szczegóły dotyczące zapisów znajdziesz na naszej stronie www.w-r.com.pl.
Organizatorem wydarzenia jest spółka Wrocławska Rewitalizacja Sp. z o.o. we współpracy ze specjalistami ze Stowarzyszenia PAKT. Warsztaty i spacer stanowią element projektu „4 kąty na trójkącie”, realizowanego w ramach ogólnopolskiego konkursu „Modelowa rewitalizacja miast”. Projekt „4 kąty na trójkącie” jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014-2020. Wydarzenie zostało objęte patronatem Europejskiego Roku Dziedzictwa Kulturowego 2018.
—
KONKURS PLASTYCZNY – „POKAŻ OŁAWSKIE”
Organizatorzy zapraszają również do wzięcia udziału w konkursie plastycznym „Pokaż Oławskie”! Tematem przewodnim jest szeroko rozumiane dziedzictwo kulturowe Przedmieścia – jego historia, architektura, ciekawe pomniki historii. Głównym celem konkursu jest zwrócenie uwagi mieszkańców osiedla, ale i mieszkańców Wrocławia na „zapomnianą” dzielnicę tego miasta. Chcą, aby zaproszenie do udziału w konkursie wywołało wśród mieszkańców chęć zatrzymania się i pokazania – za pomocą obrazu – tego co piękne lub brzydkie w osiedlu, tego co się wspomina, co chcieliby zachować dla przyszłych pokoleń, czym chcieliby podzielić się z innymi. Uczestnicy konkursu będą mogli odtworzyć wybrany detal architektoniczny lub ulubiony budynek, przedstawić ważne dla nich miejsce czy też w inny sposób zilustrować swój związek z Przedmieściem Oławskim.
Organizatorem wydarzenia jest spółka Wrocławska Rewitalizacja Sp. z o.o. Konkurs plastyczny „Pokaż Oławskie” został objęty patronatem Europejskiego Roku Dziedzictwa Kulturowego 2018.