Bezmyślne okrucieństwo. Chciała utopić żywe szczeniaki

To było naprawdę bezmyślne okrucieństwo. W czwartek, 5 grudnia br. mieszkaniec gminy Nowa Ruda powiadomił policję o wyciągnięciu z toalety sześciu szczeniąt. Były uwięzione w worku foliowym. Ustalono, że wrzuciła je tam 58-letnia kobieta zaraz po tym jak jej suka oszczeniła się.

Kobieta wcześniej przywiązała suczkę, żeby nie mogła nic zrobić, a szczeniaki spakowała do worka i wrzuciła do toalety znajdującej się na zewnątrz. Na szczęście piszczenie topiących się psów usłyszał mężczyzna, który wyciągnął wszystkie bezbronne pieski. Następnie zabrał kobiecie sukę i razem z uratowanymi szczeniakami zabezpieczył w swoim pomieszczeniu gospodarczym.

Po powiadomieniu policji o zdarzeniu, zwierzęta trafiły pod opiekę do schroniska. Funkcjonariusze zatrzymali 58-letnią mieszkankę powiatu kłodzkiego, która przyznała się do przestępstwa. Kobieta trafiła do policyjnego aresztu. Badanie wykazało, że była nietrzeźwa. Usłyszy ona zarzuty znęcania się nad zwierzętami, za co grozi jej do pięciu lat pozbawiania wolności.

Źródło: KPP w Kłodzku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *