Bolesławiec: Podejrzany o 17 przestępstw trafił do tymczasowego aresztu na 3 miesiące

Bolesławieccy policjanci zatrzymali seryjnego złodzieja. Włamania, kradzież, posiadanie środków odurzających i złamanie sądowego zakazu to lista przestępstw jakich dopuścił się młody mężczyzna. Funkcjonariusze na podstawie zebranych materiałów i dowodów udowodnili podejrzanemu w sumie 17 tego typu przestępstw. Zatrzymany decyzją sądu został już tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Za popełnione czyny grozi mu kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z bolesławieckiej komendy po raz kolejny w ciągu ostatnich 3 miesięcy zatrzymali 22-latka po tym jak dokonał kradzieży elektronarzędzi z terenu warsztatu. Mężczyzna był dobrze znany funkcjonariuszom, ponieważ w okresie od maja do sierpnia br. dokonał łącznie 17 przestępstw. Policjanci udowodnili 22-latkowi m.in. szereg włamań do garaży, skrzynek prasowych, baków paliwa oraz posiadanie środków odurzających i złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. Wszystkie przestępstwa miały miejsce na terenie Bolesławca.

W zainteresowaniu młodego mężczyzny były przedmioty przedstawiające jakąkolwiek wartość. Łupem złodzieja padły elektronarzędzia, felgi samochodowe, kable, odkurzacz, gazety, paliwo. Policjanci odzyskali część skradzionych przedmiotów.

Dodatkowo w czerwcu mundurowi zatrzymali 22-latka kiedy kierował samochodem łamiąc tym samym sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Natomiast w sierpniu bolesławieccy policjanci ujawnili przy mężczyźnie środki odurzające w postaci amfetaminy.

Na podstawie zebranych dowodów w sprawach prowadzonych przeciwko podejrzanemu, Sąd Rejonowy w Bolesławcu zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Sprawcy za popełnione czyny grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Bolesławiec

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *