plebiscyt ch zajezdnia we wrocławiu

Wystawa z CH Zajezdnia walczy o tytuł Historycznego Wydarzenia Roku – zagłosuj!

Do 14 maja można oddać swój głos na wystawę główną Centrum Historii Zajezdnia – “Wrocław 1945-2016”. Została ona zakwalifikowana do finału 10. edycji plebiscytu na Wydarzenie Historyczne Roku.

Wystawa poświęcona jest powojennym losom ziem zachodnich. Jest to jedyna inicjatywa historyczna z Dolnego Śląska, która została zakwalifikowana do finału konkursu. W kwalifikacjach do tegorocznej edycji nadesłano 250 zgłoszeń.

– Już samo zakwalifikowanie naszej wystawy do finałowego etapu plebiscytu jest dla nas miłym wyróżnieniem i sygnałem, że nasza praca spotyka się z pozytywnym odbiorem. To także ważny komunikat świadczący o tym, że jako społeczeństwo jesteśmy ciekawi naszych korzeni – mówi Marek Mutor, dyrektor Ośrodka „Pamięć i Przyszłość”.

W kategorii “Wystawa”, do której zakwalifikowała się ekspozycja “Wrocław 1945-2016”, znalazły się także:

  • Wystawa stała Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu,
  • Szkło, metal, detal. Architektura Gdyni w szczegółach,
  • Jeńcy wojenni w Krakowie 1939–1945,
  • „Maria. Mater Misericordiae”.

Teraz o tym, która wystawa zdobędzie tytuł Historycznego Wydarzenia Roku zadecydują internauci. Aby wziąć udział w głosowaniu należy wejść na stronę LINK, wybrać wystawę, na którą chce się oddać głos i zaakceptować regulamin. Głosowanie potrwa do 14 maja.


„Wydarzenie Historyczne Roku” jest ogólnopolskim Plebiscytem realizowanym od 2007 r., którego inicjatorem był portal historia.org.pl oraz Muzeum Historii polski. Celem konkursu jest wyróżnienie autorów najciekawszych inicjatyw historycznych w trzech kategoriach: wydarzenia, wystawy oraz edukacji i multimediów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *