Depilacja laserowa – 10 najważniejszych faktów o tym zabiegu

Nadmierne owłosienie, zarówno u kobiet, jaki i u mężczyzn to problem nie tylko estetyczny, ale także medyczny (wpływa negatywnie na samopoczucie). Najlepszy sposób na pozbycie się niechcianego owłosienia z różnych części ciała to depilacja laserowa. Przedstawiamy najważniejsze fakty o tym zabiegu.

 1. Depilacja laserowa to obecnie najskuteczniejszy sposób na pozbycie się niechcianego owłosienia z różnych części ciała. To zabieg, który gwarantuje trwały efekt, jak wskazują eksperci z centrum medycznego ProClinic we Wrocławiu specjalizującego się w zabiegach depilacji laserowej, po poprawnie wykonanym zabiegu (lub serii zabiegów) włosy nie mają prawa odrosnąć. Seria zabiegów depilacji laserowej pozwala pozbyć się ponad 90% owłosienia. Pozostałe ulegają znacznemu rozjaśnieniu i osłabieniu, więc stają się mało widoczne.
 2. Depilacja laserowa – ile zabiegów potrzeba? Depilacja laserowa polega na trwałym usunięciu cebulki włosa. Podczas jednego zabiegu niszczonych jest ok 20% włosów (tyle z nich znajduje się w fazie wzrostu włosa zwanej anagenem), dlatego zabiegi powinny być wykonane w serii – najczęściej 6, choć zależy to od indywidualnych predyspozycji i od obszaru poddawanego depilacji. Odstęp między zabiegami powinien wynosić od 8 do 12 tygodni.
 3. Depilacja laserowa to zabieg zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet. Zabieg męskiej depilacji laserowej nie różni się zasadniczo od tej wykonywanej u kobiet Parametry lasera dobierane są indywidualnie – siła wiązki światła lasera jest dobierana w zależności od typu skóry i koloru włosków.
 4. Laser diodowy wśród wszystkich laserów stosowanych w gabinetach kosmetycznych i klinikach urody w zakresie likwidacji nadmiernego owłosienia odznacza się najwyższą skutecznością, potwierdzoną w wielu testach i badaniach klinicznych. Właśnie taki laser wykorzystywany jest w ProClinic we Wrocławiu. LightSheer® DUET™ HIGH SPEED, nazywany złotym standardem depilacji na świecie zapewnia jakość Q+. Laser ma certyfikat medyczny LightSheer® DUET™ High Speed firmy Lumenis.
 5. Depilacja laserowa to absolutnie bezpieczny zabieg dla skóry i zdrowia pacjenta. Tego rodzaju zabiegi wykonywane są w sterylnych warunkach kliniki medycyny estetycznej lub profesjonalnego gabinetu kosmetycznego. Zabieg trwa najczęściej od 15 do 60 minut, czas zależy od wielkości obszaru depilacji i rodzaju włosów. Laser Light Sheer HIGH SPEED oddziałuje na melaninę, czyli na związek odpowiadający za kolor włosów. Pochłania ona wiązkę światła wytwarzaną przez laser diodowy, co prowadzi do bezpowrotnego usunięcia cebulki włosowej. Laser diodowy nie uszkadza skóry ani znajdujących się w niej tkanek.
 6. Do zabiegu depilacji laserowej, aby wyeliminować wszelkiego rodzaju powikłania i zwiększyć skuteczność, należy się odpowiednio przygotować. Przed zabiegiem należy:
 •  usunąć włosy za pomocą zwykłej maszynki,
 •  unikać podrażnień i przesuszeń,
 •  wypić 2 litry wody w dniu zabiegu,
 • üprzez 4-8 tygodni przed zabiegiem nie można stosować wosku, pęsety ani depilatora mechanicznego (można korzystać tylko ze zwykłych maszynek),
 •  zaprzestać opalania i stosowania opalaczy na 4 tygodnie przed zabiegiem,
 •  nie stosować balsamów bezpośrednio przed zabiegiem, ostatni peeling dopuszczany jest na 7 dni przed zabiegiem,
 •  odstawić leki i zioła światłouczulające (np. dziurawiec odstawić 2 tygodnie wcześniej przed zabiegiem),
 •  zrobić przerwę na pół roku przed zabiegiem w terapii retinoidami,
 •  unikać infekcji, aby skóra była zdrowa.

7.Zabieg depilacji laserowej jest bezbolesny. W trosce o komfort i bezpieczeństwo pacjentów, w centrum ProClinic depilacja laserowa wykonywana jest najnowocześniejszym laserem z cert7.yfikatem medycznym LightSheer® DUET™ HighSpeed firmy Lumenis. Tylko niewielka grupa pacjentów podczas zabiegu odczuwa pewien dyskomfort, większość wskazuje, że zabieg był dla nich neutralny, nie odczuwali żadnych niedogodności. Pacjenci wrażliwi na ból mogą liczyć na okłady chłodzące oraz chłodzenie ChillTip.

8.Depilacja laserowa, wbrew powszechnej opinii, nie jest wcale droga. Nawet jeśli weźmiemy pod uwagę konieczność wykonania kilku zabiegów, to i tak koszt rzędu tysiąca złotych za trwałe usunięcie niechcianego owłosienia nie wydaje się zbyt duży. Tańsze są zabiegi usuwania włosów z niewielkich obszarów ciała (np. wąsik).

9.Depilacja laserowa, choć to zabieg ogólnodostępny przeprowadzany bez specjalnego skierowania czy zlecenia, to jednak istnieją pewne przeciwwskazania do jego wykonania:

 •  opalona skóra,
 •  przyjmowanie leków światło uczulających, które mogą powodować nieprawidłowe reakcje skóry na światło słoneczne i laserowe (m.in. antybiotyki, leki antydepresyjne),
 •  nowotwory (przebyte – tylko po konsultacji lekarskiej),
 •  infekcje wirusowe, bakteryjne, grzybicze w miejscu wykonania zabiegu,
 •  stosowanie samoopalaczy, bronzerów i beta-karotenu doustnie,
 •  włosy rude, siwe i jasny blond w miejscu zabiegu (słabo poddają się depilacji laserowej).

10.Depilacja laserowa wykonywana jest nie tylko z powodów estetycznych, ale także medycznych. Szczególnie polecana jest osobom, które mają problemy z zapaleniem mieszków włosowych i wrastającymi w skórę włosami.

Depilacja laserowa to obecnie jeden z najpopularniejszych zabiegów kosmetycznych. Usunięcie nadmiernego owłosienia to poprawa zarówno ogólnego wyglądu, jak i dobrostanu psychofizycznego. Nie warto się męczyć, skoro można na trwale relatywnie tanio pozbyć się niechcianego owłosienia i cieszyć się gładką skórą przez całe życie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *