Filmowe warsztaty dla dzieci i młodzieży w CeTA

Warsztaty programowania w języku Haskell, tworzenia komiksu czy też animacji poklatkowej – Centrum Technologii Audiowizualnych we Wrocławiu proponuje kreatywne spędzenie wolnego czasu podczas ferii zimowych. Wszystkie zajęcia są bezpłatne

Program:
  • 13-17 lutego br – warsztaty z programowania w języku Haskell, skierowane do młodzieży w wieku od 15 lat. Podczas zajęć uczestnicy zapoznają się z narzędziem i jego funkcjami oraz będą tworzyć programy. Adresowane są zarówno do osób dysponujących już pewną wiedzą i umiejętnościami w tej dziedzinie, jak i stawiających pierwsze kroki w świecie programowania.

  • 13-16 lutego br. – warsztaty z tworzenia komiksu dla młodzieży w wieku 12-15 lat. Zajęcia przybliżą uczestnikom podstawy – od pomysłu, przez tworzenie postaci i projektowanie tła – po sztukę narracji i rozplanowanie paneli komiksowych.

  • 13-16 lutego br. – warsztaty z animacji poklatkowej dla uczestników, w wieku 10-13 lat. Tworzyć będą krótkie formy animowane, inspirowane motywami z bajek, które będą następnie prezentowane metodą mappingu na formie przestrzennej.

  • 20-23 lutego br. – zajęcia „Dźwięk w filmie” – dzieci i młodzież (10-13 lat) będą mogły dowiedzieć się na czym polega praca dźwiękowca na planie filmowym,  stworzyć efekty dźwiękowe i nagrać dialogi w profesjonalnym studiu dźwiękowym.

  • 20-24 lutego br. – zajęcia w Fun Labie –  dla dzieci w wieku 6-10 lat, po wcześniejszym przesłaniu zgłoszenia przez rodziców. Fun Lub to przestrzeń kreatywnej interakcji z multimediami, w której dostępne będą instalacje „Malowanie dźwięku” oraz gry komputerowe sterowane dźwiękiem. „Malowanie dźwięku” to nauka poprzez zabawę z dźwiękiem i obrazem. Podczas malowania pędzlem po monitorze, gdzie paletę z farbami zastępuje tablet, kolorom towarzyszą dźwięki różnych instrumentów. Z kolei w grach komputerowych sterowanych dźwiękiem, zamiast tradycyjnej myszki i klawiatury do sterowania grą używamy głosu lub dźwięku instrumentów muzycznych. 

Szczegóły i informacje o zgłoszeniach dostępne są na stronie: http://filmstudioceta.pl/edukacja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *