Jelenia Góra: Ukradły elektronarzędzia i ukryły je w wózku dziecięcym, wcześniej opuściły hotel wynosząc z niego telewizor i nie zapłaciły za pobyt

Kara pozbawienia wolności nawet do 8 lat grozić może 2 obywatelkom Czech, które podejrzane są o kradzież oraz o wyłudzenie usługi hotelowej. Kobiety zostały zatrzymane przez jeleniogórskich policjantów zaraz po tym, jak ukradły elektronarzędzia w jednym ze sklepów. Okazało się, że łup ukryły w wózku dziecięcym. Dodatkowo jedna z nich, podczas legitymowania, posłużyła się dokumentem innej osoby. Wcześniej opuściły też hotel nie uiszczając opłaty za pobyt i wynosząc z pokoju hotelowego telewizor. Kobiety za popełnione czyny odpowiedzą przed sądem, a jedna z nich została już tymczasowo aresztowana na okres 2 miesięcy.


                                                                    fot.: pixabay.com

Policjanci z Wydziału Prewencji jeleniogórskiej komendy zatrzymali dwie obywatelki Czech w wieku 26 i 33 – lat, które podejrzane są o kradzież mienia oraz wyłudzenie usługi hotelowej. Dodatkowo 33-latka podejrzana jest o posługiwanie się nie swoim dokumentem. Pracownicy ochrony jednego z jeleniogórskich sklepów zawiadomili policję o tym, że dwie kobiety ukradły elektronarzędzia o wartości blisko 1200 zł. Okazało się, że łup ukryły i wywiozły ze sklepu w wózku dziecięcym. Sprawczynie zostały zatrzymane. W trakcie czynności okazało się, że 33-latka posłużyła się nie swoim dokumentem tożsamości oraz posiadała dokumenty innej osoby. Ponadto funkcjonariusze ustalili, że kobiety zatrzymały się w jednym z jeleniogórskich hoteli, z którego uciekły nie płacąc za usługę i zabierając telewizor z pokoju.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Teraz kobietom grozić może nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze zastosował wobec 33-latki środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 2 miesięcy.

Źródło: KMP w Jeleniej Górze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *