„Kamienna małpa”, czyli Lincoln Rhyme znowu w akcji

Lincoln Rhyme i Amelia Sachs, słynna para detektywów wykreowana przez pisarza Jeffery’a Deavera znowu w akcji!  
Do wybrzeży Stanów Zjednoczonych zbliża się statek z nielegalnymi chińskimi imigrantami na pokładzie. Przemytem tych ludzi kieruje nieuchwytny Kwang Ang, poszukiwany przez policję wielu krajów. Okręt tonie niedaleko brzegu, ale części imigrantów udaje się dotrzeć do lądu. Kwang Ang znika w Nowym Jorku, a Lincoln Rhyme zostaje poproszony o pomoc w poszukiwaniach przestępcy, który nie zawaha się przed zgładzeniem każdego, kto mógłby go zidentyfikować. Wszystkim ocalałym z katastrofy Chińczykom grozi śmierć. Rhyme musi ująć mordercę, zanim ten do nich dotrze.
Jeffery Deaver – z wykształcenia dziennikarz i prawnik. Przez kilka lat współpracował z dziennikami „New York Times” i „Wall Street Journal”. Był także doradcą prawnym jednej z większych firm na Wall Street. Zaliczany jest do grona najbardziej poczytnych pisarzy amerykańskich. Światową sławę przyniósł mu „Kolekcjoner Kości” – pierwsza powieść, w której pojawiła się para detektywów: Lincoln Rhyme i Amelia Sachs. Książkę zekranizowano, a w głównych rolach wystąpili Denzel Washington i Angelina Jolie.

                                                                                    KONKURS

Mamy dla Was 1 egzemplarz książki: „Kamienna małpa”, Wydawnictwa Prószyński i S-ka. Aby ją zdobyć odpowiedz na pytanie:  Jaki tytuł nosi pierwsza powieść, w której pojawia się para detektywów: Lincoln Rhyme i Amelia Sachs? Odpowiedź wyślij na adres: kontakt@wroclawianin.info, w temacie maila wpisz MAŁPA. Na odpowiedzi czekamy do 28.02. do godz. 12.00. Zwycięzca poinformowany zostanie drogą mailową. Wygrywa 29 prawidłowa odpowiedź.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *