Kino Nowe Horyzonty: 'Czarne bractwo. BlacKkKlansman’ i 'Juliusz’ /KONKURS/

Mamy dla Was po jednym podwójnym zaproszeniu do wrocławskiego kina Nowe Horyzonty na filmy: „Czarne bractwo. BlacKkKlansman” i na polską komedię „Juliusz”! 

Czarne bractwo. BlacKkKlansman

Obsada: John David Washington, Adam Driver, Laura Harrier, Topher Grace, Jasper Pääkkönen, Corey Hawkins

Jest początek lat 70., a Ron Stallworth (John David Washington) zostaje właśnie pierwszym czarnoskórym detektywem w Departamencie Policji w Colorado Springs. Zdeterminowany, by zdobyć szacunek wśród kolegów i udowodnić swoją wartość, postanawia w pojedynkę infiltrować Ku Klux Klan. Udaje mu się to zaskakująco łatwo – wystarczy jedynie telefon. Po pierwszym sukcesie przełożeni godzą się stworzyć specjalną grupę zadaniową. Dołącza do niej Flip Zimmerman (Adam Driver), który jako Stallworth osobiście przenika do struktur rasistowskiej organizacji. Spike Lee, kultowy afroamerykański reżyser, twórca Rób, co należyMalarii czy Malcolma X, już dawno nie nakręcił filmu tak świeżego jak Czarne bractwo. BlacKkKlansman. To kino dowcipne, błyskotliwe i przebojowe, a jednocześnie bardzo zaangażowane. Za nostalgicznym kostiumem kryje się poważny komentarz do amerykańskiej współczesności. Historia niepokojąco zatacza koło, jak w Charlottesville – mówi Spike Lee – i zawsze powinna stanowić przestrogę dla potomnych.

Katarzyna Wolanin, MFF Nowe Horyzonty

Juliusz

Obsada: Wojciech Mecwaldowski, Anna Smołowik, Jan Peszek, Rafał Rutkowski

Tytułowym bohaterem filmu jest uporządkowany nauczyciel plastyki (Wojciech Mecwaldowski), którego głównym problemem w życiu jest ojciec (Jan Peszek) – nieustająco imprezujący artysta-malarz. Kiedy senior przeżyje drugi zawał serca, a mimo to odmówi zmiany stylu życia, Juliusz będzie musiał znaleźć sposób na to, by wpłynąć na jego zachowanie. Lekarstwem na bolączki bohatera wydawać się będzie przypadkowo poznana, beztroska doktor weterynarii – Dorota (Anna Smołowik). Okaże się jednak, że prawdziwe problemy dopiero nadchodzą…

13 września, godz. 20.30 – pokaz przedpremierowy filmu

Po pokazie z widzami spotkają się twórcy:  Anna Smołowik, Wojciech Mecwaldowski, Aleksander Pietrzak i Radosław Drabik.

 

 

                                                                                   KONKURS 

Mamy dla Was po jednym podwójnym zaproszeniu do wrocławskiego kina Nowe Horyzonty na:

– Czarne bractwo. BlacKkKlansman w sobotę (15.09), godz. 19:30 
– Juliusz w sobotę (15.09), godz. 18:00 

 

Aby zdobyć bilety wystarczy wysłać maila na: kontakt@wroclawianin.info, w tytule maila wpisać tytuł preferowanego filmu, a w treści maila podać imię i nazwisko. Na Wasze maile czekamy do 13.09. do godz. 12.00. Zwycięzca wybierany jest losowo, wygrywa 20 mail.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *