Legnica: Funkcjonariusze zabezpieczyli blisko 13 tys. papierosów, 17,5 litra spirytusu oraz tytoń bez polskich znaków akcyzy

Kolejne wspólne działania legnickich policjantów z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą komendy miejskiej i funkcjonariuszy Placówki Straży Granicznej w Legnicy zakończone sukcesem. Funkcjonariusze zlikwidowali kolejny punkt sprzedaży nielegalnych wyrobów akcyzowych, zabezpieczając blisko 13 tys. papierosów, 0,5 kg tytoniu oraz 17,5 litrów spirytusu. Uszczuplenie Skarbu Państwa wyliczono na kwotę 12 tys. zł. Za tego typu przestępstwo grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Legnicy i Placówki Straży Granicznej w Legnicy zlikwidowali kolejny punkt sprzedaży nielegalnych wyrobów akcyzowych w mieście. Na jednym z targowisk na terenie Legnicy ujawniono i zabezpieczono ukryte w skrytkach wyroby tytoniowe i alkoholowe bez polskich znaków akcyzy.

Podczas działań funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli blisko 13 tys. papierosów, 0,5 kg tytoniu i 17,5 litra spirytusu. Wartość uszczuplenia Skarbu Państwa w podatku akcyzowym została wyliczona na kwotę 12 tys. zł. Na podstawie zebranych materiałów funkcjonariusze przedstawili zarzut posiadania wyrobów tytoniowych oraz alkoholowych nieoznaczonych polskimi znakami akcyzowymi 43-letniemu mężczyźnie.

To kolejne, zakończone sukcesem, wspólne działania funkcjonariuszy Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą i Placówki Straży Granicznej w Legnicy wymierzone przeciwko nielegalnemu obrotowi towarami akcyzowymi. W świetle przepisów kodeksu karno-skarbowego za tego rodzaju przestępstwo grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności oraz wysoka kara finansowa.

Źródło: KMP w Legnicy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *