Legnica: Kolejne uderzenie w nielegalny hazard – zabezpieczono 3 automaty do gry

Policjanci Referatu z powiatu legnickiego wspólnie z funkcjonariuszami służby celno-skarbowej w Zgorzelcu zabezpieczyli 3 nielegalne automaty do gier hazardowych. Zgodnie z kodeksem karno-skarbowym za organizowanie gier hazardowych wbrew przepisom grozi kara pozbawienia wolności do lat 3 i kara pieniężna w wysokości 100 tys. od jednego zabezpieczonego urządzenia.

Funkcjonariusze Referatu Kryminalnego Komisariatu Policji w Chojnowie wspólnie z funkcjonariuszami służby celno-skarbowej w Zgorzelcu zlikwidowali kolejny nielegalny punkt gier. Mundurowi zabezpieczyli 3 duże automaty do gier hazardowych W momencie wejścia kontrolujących do lokalu, urządzenia były włączone do prądu i gotowe do pracy. W sprawie wszczęto postępowanie karno – skarbowe, które wyjaśni wszystkie okoliczności zdarzenia i pozwoli ustalić odpowiedzialność poszczególnych osób zaangażowanych w ten nielegalny proceder.

Za urządzanie gier hazardowych wbrew przepisom ustawy lub warunkom koncesji czy zezwolenia, grozi wysoka grzywna, kara pozbawienia wolności do lat 3 albo obie kary łącznie. Zabronione jest również posiadanie nielegalnych urządzeń do gier hazardowych.

Grozi za to surowa kara pieniężna, tj. 100 tys. zł od jednego urządzenia. Płaci ją nie tylko osoba wstawiająca automat, ale także właściciel lokalu, w którym stoi maszyna.

Źródło: KMP w Legnicy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *