Lubań: Areszt za usiłowanie zabójstwa 11-latki

Policjanci z powiatu lubańskiego zatrzymali kobietę podejrzaną o usiłowanie zabójstwa 11-letniej córki. Jak ustalili funkcjonariusze, matka próbowała ugodzić nożem dziewczynkę, która leżała w łóżku. Nastolatka zdążyła jednak zasłonić się ręką w wyniku czego została zraniona w dłoń. Na podstawie zebranych materiałów i dowodów sąd wydał już postanowienie wobec 39-latki o tymczasowym areszcie na 3 miesiące. Zgodnie z obowiązującym prawem za popełnione przestępstwo kobiecie może grozić kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

                                                                                fot.: pixabay.com

Do zdarzenia doszło w miniony czwartek w godzinach wieczornych w jednej z miejscowości powiatu lubańskiego. Dyżurny został powiadomiony o fakcie zranienia nożem małoletniej przez jej matkę.

Przybyli na miejsce policjanci ustalili, że 39-letnia kobieta – matka czwórki dzieci zaatakowało swoją 11-letnią córkę leżącą w łóżku próbując ugodzić ją nożem. Małoletnia zasłoniła się ręką w wyniku czego została zraniona w lewą dłoń. Zaalarmowane krzykiem rodzeństwo obezwładniło matkę zabierając jej nóż. Następnie wymieniona przy użyciu drugiego noża próbowała odebrać sobie życie raniąc się w szyję.

Małoletniej oraz jej matce na miejscu została udzielona niezbędna pomoc medyczna przez załogę pogotowia ratunkowego. Sprawczyni została zatrzymana i w związku z posiadanymi obrażeniami ciała przewieziono ją w asyście policji do szpitala, gdzie została również zabrana małoletnia.

Kobiecie przedstawiono zarzut usiłowania zabójstwa małoletniej córki. Na podstawie zebranych materiałów i dowodów Sądu Rejonowy w Lubaniu wydał decyzję o tymczasowym areszcie wobec podejrzanej na okres 3 miesięcy.

Na wniosek policji pokrzywdzona oraz jej rodzeństwo zostali objęci opieką psychologa.

Zgodnie z obowiązującym prawem za popełnione przestępstwo kobiecie może grozić kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Źródło: KPP w Lubaniu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *