Lubin: Wyrzucił małego kota z 3 piętra, gdy ten ogonkiem stłukł wazon

Mieszkaniec Lubina trafił do policyjnego aresztu zaraz po tym jak przez balkon swojego mieszkania z trzeciego piętra wyrzucił 4-miesięcznego kota. W chwili zatrzymania mężczyzna był nietrzeźwy. Miał w swoim organizmie ponad promil alkoholu. Zwierzęciem zaopiekowali się policjanci, którzy natychmiast powiadomili lekarza weterynarii. Kot trafił do lecznicy, a jego oprawca do aresztu. Usłyszał już zarzuty z Ustawy o ochronie zwierząt.


                                                                          fot.: pixabay.com

Do zdarzenia doszło tuż przed godziną 20.00. Oficer dyżurny został powiadomiony, iż w jednym z mieszkań na terenie Lubina mężczyzna znęca się nad zwierzęciem. Na miejsce udał się patrol z wydziału prewencji lubińskiej komendy. Policjanci ustalili, iż w trakcie spożywania alkoholu ze znajomymi, właściciel mieszkania złapał 4 –miesięcznego kota i wyrzucił go przez balkon z trzeciego piętra. Mężczyzna był nietrzeźwy. Badanie na zawartość alkoholu w organizmie wykazało ponad promil. 61-latek tłumaczył funkcjonariuszom, że kot cały dzień go denerwował, a gdy ogonem stłukł wazon, miarka się przebrała i wyrzucił go przez otwarty balkon. Policjanci na miejsce wezwali lekarza weterynarii, który ocenił stan kotka jako ciężki.

Zwierzę trafiło do lecznicy, a jego właściciel do aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty. Teraz mężczyzna musi zapłacić 2 tys. zł grzywny i 1,5 tys. zł nawiązki na cel związany z ochroną zwierząt.

Źródło: KPP w Lubinie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *