Miodobranie w Folwarku w Piotrowicach Świdnickich

Święto pszczelarzy oraz miłośników miodu i pszczół czyli „Miodobranie w Folwarku” w Piotrowicach Świdnickich już w najbliższą niedzielę 29 lipca 2018 roku. W godzinach od 11.00 do 18.00 można będzie m.in. zapoznać się z pracą pszczelarzy, wziąć udział w edukacyjnych zabawach i konkursach, zwiedzić wystawę sprzętów rolniczych, a najodważniejsi będę mieli okazję podejść (odpowiednio ubrani) do ula pełnego pszczół.

Lipcowe miodobranie jest dla pszczelarzy prawdziwym świętem, a podbieranie miodu z ula i smak świeżych „plastrów” pamięta się potem przez cały rok. Walory smakowe miodu, będącego końcowym efektem pracy pszczół, w dużym stopniu zależą od miejsca, w którym owady zbierają nektar i pyłek, ale też od należytej opieki pszczelarza nad ulami.

W niedzielę 29 lipca 2018 roku na terenie będącego w organizacji Muzeum Technik Rolniczych w Piotrowicach Świdnickich (około 50 km od Wrocławia) można będzie podglądać życie pszczół, pracę pszczelarzy, wziąć udział w warsztatach, grach i konkursach, wysłuchać wykładu o apiterapii czyli leczeniu chorób za pomocą produktów pszczelich, zwiedzić wystawę sprzętów rolniczych, zobaczyć pokazy jeżdżących zabytkowych pojazdów rolnych i występy zespołów folklorystycznych (m.in. Żarowianie).

Głównym celem „Miodobrania” odbywającego się w Muzeum Technik Rolniczych w Piotrowic Świdnickich jest popularyzacja wiedzy na temat pszczelarstwa oraz środowiska naturalnego, w którym żyją pszczoły. To także okazja do poszerzenia wiedzy o pszczołach i miodzie oraz umożliwienie mieszkańcom Dolnego Śląska nabycia naturalnych produktów pszczelich bezpośrednio od lokalnych pszczelarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *