Mistrz Karpia 2018

W gościnnych progach restauracji Górecznik w Antoninie, 20 listopada odbyła się tegoroczna edycja konkursu Mistrz karpia. Uczestniczą w nim restauratorzy z Doliny Baryczy, którzy biorą udział w corocznie organizowanych Dniach Karpa. W tym roku do zawodów stanęło 13 drużyn.

Każda ekipa serwowała jurorom potrawę przygotowaną oczywiście z ryb, które występują w wodach Doliny Baryczy. Dania oceniali znamienici szefowie kuchni i znawcy kulinariów, w szczególności naszych – dolnośląskich: Barbara Jakimowicz-Klein, Agnieszka Hajbura-Michałowska, Zbigniew Koźlik (przewodniczący jury), Grzegorz Pomietło oraz Arkadiusz Dziakowski. Jako sekretarz, jury wspierała redaktor naczelna naszego portalu Izabela Siwińska.

Kryteria oceny były wcześniej podane uczestnikom konkursu i każdy  nich wiedział, jakie wymogi musi spełnić serwowana potrawa. Wszyscy przygotowali się doskonale, zatem wybór zwycięzcy wcale nie był łatwy i pozostanie tajemnicą aż do 7 grudnia, do uroczystej kolacji podsumowującej tegoroczną edycję Dni Karpia 2018.

Oczywiście szefowie restauracji serwowali dania z karpia, ale nie tylko. coraz częściej korzystają z bogactwa ryb, jakie można znaleźć w Dolinie Baryczy. Rybom towarzyszyła regionalna kasza, warzywa z własnych ogródków oraz lokalne zioła i przyprawy, czyli wszytko, co w naszym regionie najlepsze.

[WRGF id=12234]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *