Mur wrocławskiego ZOO znów cieszy oczy

W sobotę 30 września o godz. 11.30 na promenadzie zachodniej części nadodrzańskiego wału odbędzie się wyjątkowa uroczystość. Tego dnia przy moście Zwierzynieckim odsłonięty zostanie wyremontowany mural zdobiący ogrodzenie wrocławskiego zoo. CreativeMorningsWRO jest partnerem wydarzenia.  40 lat temu plastyk Jerzy Wołoszynowicz stworzył dzieło, można rzec, wiekopomne. Namalował na murze zoo postacie dzikich zwierząt „biegnących” przez ponad 350 metrów długości obiektu.

Jednak warunki klimatyczne, wandale i czas zrobiły swoje: bliski sercu wielu pokoleniom wrocławian mural zniszczał, a jego pogarszający się stan zwracał uwagę mijających go spacerowiczów. Na szczęście na apel młodej wrocławianki, Jagody Łagiewskiej, o pomoc w jego odrestaurowaniu zareagowali mieszkańcy Wrocławia, deklarując społeczną i – co ważne – bezinteresowną pomoc.

Rozpoczęte w maju br. prace renowacyjne muralu z udziałem jego autora wreszcie dobiegły końca. Ich zwieńczeniem będzie oficjalne odsłonięcie odnowionego muralu na murze okalającym wrocławskie zoo w sobotę 30 września o godz. 11.30. Wydarzenie rozpocznie wcześniejsza konferencja prasowa, podczas której goście będą mogli zadać pytania wszystkim uczestnikom renowacji: w tym Jagodzie Łagiewskiej, pomysłodawczyni i koordynatorce prac, oraz autorowi dzieła – Jerzemu Wołoszynowiczowi.
Na ten dzień zaplanowano także mnóstwo atrakcji zarówno dla starszych, jak i młodszych gości, m.in.: malowanie długiej na około 100 metrów kolorowanki odzwierciedlającej postacie zwierząt z muralu, opowieść przewodnika o historii obiektu czy specjalny pokaz pantomimy. Każdy miłośnik twórczości pana Wołoszynowicza będzie też mógł zdobyć autorskie plakaty pamiątkowe z autografem artysty. Nie zabraknie również poczęstunku w postaci pysznej waty cukrowej od Słodkiego Misia i smakołyków od innych food trucków, jakie zagoszczą tego dnia na nadodrzańskim wale.
Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych w sobotę 30 września o godz. 11.30 na promenadę wału nadodrzańskiego w okolicy mostu Zwierzynieckiego we Wrocławiu. Partnerami wydarzenia są: CreativeMorningsWRO, Brand Voice, Me & My Friends, ZaZoo Beach Bar, PowerEvents, Smoliński Party Service, Fabryka Sensu, intive, HD-Print.
Zapraszamy na spotkanie z Jagodą Łagiewską w ramach CreativeMorningsWRO, które odbędzie się 29 września w Muzeum Architektury we Wrocławiu- więcej informacji można znaleźć pod tym linkiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *