Na pierwszy tydzień ferii Arkady Wrocławskie zamienią się w królestwo zwierząt

Szukasz pomysłu na ferie w mieście? Arkady Wrocławskie przygotowały dla najmłodszych niezapomniane atrakcje wsparte solidną dawką wiedzy. Tematem przewodnim trwającego od 27 stycznia do 3 lutego wydarzenia będą zwierzęta. Dzieci nauczą się rozpoznawać ich ślady i dowiedzą się, gdzie występują poszczególne gatunki. Będzie też można zaprojektować mini-iglo, pobawić się w wędkarza czy wziąć udział w turnieju mini-hokeja.

W Arkadach Wrocławskich dzieci poznają gatunki zamieszkujące nie tylko polskie lasy, ale także egzotyczne zakątki świata. Wiernie odwzorowane makiety zwierząt oraz tropy lwa, słonia czy zebry zaprowadzą dzieci do kolejnych kreatywnych przygód. Dzięki specjalnej magnetycznej mapie świata, maluchy nauczą się, jakie gatunki występują na poszczególnych kontynentach. Amatorzy wędkarstwa będą mogli złowić ryby w specjalnie przygotowanym na tę okazję stawie. Z kolei artystyczne dusze będą się świetnie bawić malując mega kolorowanki. Zaplanowano też turniej mini-hokeja, konkursy z nagrodami i malowanie buziek.

Wspomnienia z ferii zimowych w Arkadach Wrocławskich będzie można utrwalić na tle obrazu prezentującego okazały las. Specjalnie na potrzeby zdjęć przygotowano dla dzieci maski z dzikimi zwierzętami.

Arkady Wrocławskie zapraszają do strefy atrakcji codziennie od 27 stycznia do 3 lutego, w godzinach od 11:00 do 19:00, również w niedzielę niehandlową. Warsztaty lepienia z masy solnej, budowania mini-igloo, malowanie buziek oraz rozgrywki mini-hokeja będą odbywać się zgodnie z harmonogramem:

12:00 – 12:45 Warsztaty Mini-Igloo

14:00 – 14:45 Malowanie buziek

16:00 – 16:45 Mini-hokej

18:00 – 18:45 Warsztaty lepienia z masy solnej

Wszystkie atrakcje w Arkadach Wrocławskich są bezpłatne i szczególnie przeznaczone dla maluchów w wieku od 3 do 8 lat, ale i starsze dzieci znajdą dla siebie zabawy z zaproponowanych wydarzeń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *