Największa w Polsce Wystawa Budowli z Klocków LEGO

10 tirów klocków i sprzętu, 1500 m2 powierzchni, niemal 100 makiet prezentujących fantastyczne budowle z kilku milionów klocków Lego, największy na świecie Titanic i Fun Park – strefa zabawy klockami to wszystko już od

7 listopada we Wrocławiu

Największą w Polsce Wystawę Budowli z Klocków Lego można podziwiać na Stadionie Wrocław od 7 listopada do 7 lutego. Cała ekspozycja składa się z kilku milionów klocków i zajmuje 1500 metrów kwadratowych.

Zobacz największego na świecie Titanica

składającego się z 500.000 klocków

Zbudowana z pół miliona klocków w skali 1:25 budowla ma 11 metrów długości i blisko 3 metry wysokości. Makieta Titanica powstała z zachowaniem najdrobniejszych szczegółów, a zwiedzający oprócz podziwiania bryły statku, będą mieli również okazję zajrzenia do jego wnętrza.

To trzeba zobaczyć

Wystawa łączy zabawę i edukację. Eksponaty prezentują postacie, miejsca, a także wydarzenia znane z bajek czy filmów, jak również sceny historyczne oraz najsłynniejsze budowle architektoniczne – zarówno zabytkowe, jak i współczesne. Niezapomniane wrażenia zapewniają makiety kolejowe z jeżdżącymi pociągami z klocków LEGO i ogromne wesołe miasteczko. Wyjątkowym dodatkiem są także makiety autorskie m.in. bitwa morska pod Oliwą oraz scena z latającymi wyspami z filmu Avatar. Wyjątkowym dodatkiem są także eksponaty autorskie, m.in. makieta „Atak Hord” na której znajduje się około 3500 minifigur, kompleks starożytnego Forum Romanum oraz mozaiki wykonane z klocków Lego przedstawiające znane postacie, a wśród nich między innymi Jim Morrison, Bob Marley, Barack Obama i Lech Wałęsa. Pojawią się także makiety stanu wojennego.

Na Wystawie coś dla siebie znajdą także miłośnicy nowoczesnych technologii. Wśród eksponatów pojawia się bowiem seria zaprogramowanych robotów, które reagują np. na ruch oraz seria LEGO Technic.

WIELKI ŚWIAT Star Wars

Hitem Wystawy jest imponująca kolekcja Star Wars, a wśród ponad 50 eksponatów perła Wystawy – zbudowany z kilkudziesięciu tysięcy klocków LEGO, 2 metrowy Star Destroyer. Pojawi się sporo budowli unikatowych, takich jak mistrz Yoda, Sokół Millennium, Gwiazda Śmierci, Darth Maul,
R2-D2 oraz wiele innych atrakcji dla fanów Gwiezdnych Wojen, oczekujących na premierowy
Epizod VII – Przebudzenie Mocy.

FUN PARK Strefa Zabawy

We Wrocławiu organizator Wystawy stworzył miejsce do zabaw klockami Lego dla dzieci w każdym wieku. Na specjalnie wydzielonej powierzchni znajduje się strefa do zabaw Duplo, stoliki do zabawy klockami Lego, przestrzeń do tworzenia konstrukcji z ogromnych klocków, a także wiele innych atrakcji. Ponadto dzieci, które własnoręcznie wybudują pojazdy będą mogły przetestować je na specjalnie przygotowanych torach zjazdowych, a wytrzymałość budowli sprawdzić na platformie wibracyjnej. Nie tylko dla dzieci przeznaczona jest ściana „do pisania klockami” tzw. Brick Wall. Dodatkową atrakcją są filmy prezentujące świat nauki przez pryzmat klocków Lego, które można zobaczyć w naszym edukacyjnym kinie.

Budowanie z klocków jest obecnie dla wielu osób jedną z najbardziej popularnych form rozrywki. Klocki cieszą się niezwykle dużym zainteresowaniem zarówno wśród dzieci, jak i dorosłych. Możliwości budowania, jakie dają klocki, są właściwie nieograniczone. Ograniczenia te występują jedynie w warunkach domowych, gdzie ilość miejsca, czas i finanse nie pozwalają tworzyć budowli na wielką skalę. Główną ideą powstania Wystawy jest chęć stworzenia budowli o formie i wielkości niewystępującej w codziennych warunkach. Wystawa stworzy dla rzeszy fanów Lego niepowtarzalną okazję do puszczenia wodzy fantazji – tłumaczy Rafał Szymański, organizator Wystawy.

Organizatorzy z wielką przyjemnością zawiadamiają, że Wystawa została objęta Honorowym Patronatem Rzecznika Praw Dziecka Pana Ministra Marka Michalaka. Tym samym w trakcie Wystawy promowane będą treści dotyczące bieżącej akcji Rzecznika Praw Dziecka.

Bilety

Kup taniej bilet na weekend w systemie online

i nie stój w kolejce

Wystawa zostanie otwarta 7 listopada. Zachęcamy do zakupu biletów poprzez stronę www.wystawaklockow.pl. Zaoszczędzą Państwo czas i pieniądze – bilety weekendowe ( obowiązujące w sobotę, niedzielę i święta ) zakupione przez Internet są tańsze oraz pozwalają uniknąć ewentualnych kolejek do kas.

Zapraszamy codziennie w godzinach 9.00-21.00, a w niedziele i święta 10.00-20.00. Zakupu biletów można dokonać w kasach Wystawy lub online na www.wystawaklockow.pl.

Ceny biletów:

PONIEDZIAŁEK – PIĄTEK:

BILET PORANNY 9:00 – 16:00 15 zł / osoba;

BILET POPOŁUDNIOWY 16:00 – 19:30 19 zł / osoba;

BILET 2+2 i więcej (min. 4 osoby w tym max. 2 osoby dorosłe) 15 zł /osoba;

BILET WIECZORNY 19:30 – 21:00 12 zł / osoba;

SOBOTA

W KASACH

ONLINE

BILET WEEKENDOWY

9:00 – 21:00

21 zł / osoba

19 zł / osoba

BILET 2+2 i więcej (min. 4 osoby w tym max. 2 osoby dorosłe)

16 zł / osoba

15 zł / osoba

NIEDZIELA I ŚWIĘTA

W KASACH

ONLINE

BILET WEEKENDOWY

10:00 – 21:00

21 zł / osoba

19 zł / osoba

BILET 2+2 i więcej (min. 4 osoby w tym max. 2 osoby dorosłe)

16 zł / osoba

15 zł / osoba

Dzieci do wzrostu 95 cm wejście bezpłatne.

GRUPY ZORGANIZOWANE (szkoły, przedszkola, inne)

Wejście dla grup zorganizowanych w poniższych cenach jest możliwe wyłącznie od poniedziałku
do piątku. Grupom zorganizowanym sugerujemy wejście w godz. 9:00 – 16:00.

Minimum 10 osób – 12 zł / osoba

Na każde rozpoczęte 10 osób – 1 opiekun wejście gratis.

Szczegóły i sprzedaż biletów w systemie online na www.wystawaklockow.pl

Serdecznie zapraszamy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *