„Nie lecz kaca za kółkiem!”

Badania TNS OBOP dla KRBRD wskazują, że aż 78% spośród osób prowadzących pod wpływem alkoholu to osoby będące na kacu.” Od tej informacji rozpoczyna się spot kampanii społecznej „Nie lecz kaca za kółkiem” tworzonej przez studentów w ramach olimpiady projektów „Zwolnieni z Teorii”. Młodzi aktywiści zdając sobie sprawę z głównych problemów obecnych w ich pokoleniu, do jakich niewątpliwie należą prowadzenie pojazdu w stanie po spożyciu alkoholu oraz w stanie zatrucia alkoholowego (potocznie zwanego kacem), wychodzą im naprzeciw w atrakcyjnej formie.

Ich głównym źródłem przekazu są media społecznościowe, a przede wszystkich popularny Facebook, gdzie możecie ich znaleźć pod hasłem „Kac Morderca” (link: facebook.pl/nieleczkacazakolkiem). Zamieszczają tam aktualne informacje na temat tego popularnego, choć nielubianego zjawiska jakim jest kac, a także statystyki policyjne, ukazujące w całej krasie jak ograniczona jest współcześnie świadomość kierowców dotycząca prowadzenia pojazdów silnikowych w tym stanie. Przede wszystkim jednak obalają powszechne, lecz nie skuteczne metody, które mają gwarantować nam „wyleczenie się z kaca”. Jak podkreślają: „Wiele dostępnych obecnie środków może pomóc w zwalczaniu objawów zatrucia alkoholowego (np. mdłości, ból głowy), jednak nie gwarantują one przywrócenia pełnego skupienia na drodze ani braku alkoholu w naszym organizmie. A przecież od tego może zależeć czyjeś zdrowie lub życie.”.

Dla potwierdzenia tych słów nagrali wyżej wspomniany spot, w którym przedstawiają efekty swojego eksperymentu. Jakie są wyniki? Zobaczcie sami:

(link do spotu: https://www.youtube.com/watch?v=sYbgcvkCrIU&feature=youtu.be)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *