Polish Cinema for Beginners od czwartku w kinie NH

Już w ten czwartek w Kinie Nowe Horyzonty rozpocznie się jesienna odsłona Polish Cinema for Beginners. 11. sezon cyklu otworzy spektakularny film science fiction „Człowiek z magicznym pudełkiem”. Gościem specjalnym pokazu będzie reżyser Bodo Kox. Bilety już w sprzedaży.

Do Warszawy przyszłości (jest rok 2030) przybywa dotknięty amnezją Adam (Piotr Polak). Chcąc zacząć życie od nowa, zatrudnia się w korporacji, gdzie poznaje nie tylko przedziwnego Bernarda (Sebastian Stankiewicz), ale i piękną Gorię (Olga Bołądź). Dziewczyna początkowo używa Adama tylko do krótkich wyładowań seksualnych, ale w zimnym futurystycznym świecie i ona zapragnie czegoś autentycznego. Tylko czy w zarządzanej przy pomocy strachu i technologii metropolii przyszłości ich uczucie może przetrwać?

Po seansie widzowie będą mieli okazję spotkać się z reżyserem „Człowieka z magicznym pudełkiem”, Bodo KoxemZanim Kox zadebiutował w profesjonalnym kinie, był ikoną polskiego offu. „Dziewczyna z szafy” (2012) była jednym z najciekawszych filmowych debiutów ostatnich lat i jednym z trzech polskich filmów zakwalifikowanych do festiwalu w Karlowych Warach w 2013 roku.”Człowiekiem z magicznym pudełkiem” twórca wypełnił w polskiej kinematografii lukę: konwencję science fiction, niemal nieobecną na polskim krajobrazie filmowym, połączył z fascynującą historią miłosną.

Podczas pierwszego spotkania widzowie przyjrzymy się konwencji science fiction, a także współczesnej kondycji rodzimego kina:Polish Cinema for Beginners to pierwszy w skali Polski program filmowy tak bezpośrednio zwracający się do publiczności niepolskojęzycznej. Każda z edycji Polish Cinema for Beginners jest okazją, by pokochać polską kinematografię – tym razem jednak szansa ta będzie wyjątkowa. W programie zatytułowanego „Polish Love” sezonu znalazło się pięć najpiękniejszych stworzonych przez filmowców z Polski historii miłosnych. Za koncepcję programową PCFB odpowiada Adam Kruk – krytyk filmowy, dziennikarz i filmoznawca, laureat Grand Prix w Konkursie o Nagrodę im. Krzysztofa Mętraka, członek FIPRESCI.

Pokaz otwarcia 11. sezonu Polish Cinema for Beginners odbędzie się 11 października o godzinie 19:00 w Kinie Nowe Horyzonty. Bilety w cenie 17 złotych nabyć można przed seansami w kasach kina i na stronie KinoNH.pl. Więcej informacji na temat projektu znajdą Państwo na: PolishCinema.com.pl i facebook.com/PolishCinema. Na Polish Cinema for Beginners zaprasza Wrocławska Fundacja Filmowa, a wydarzenie zostało dofinansowane ze środków Gminy Wrocław.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *