Projektowanie wnętrz Wrocław – wykonanie mebli do pokoi dziecięcych i młodzieżowych

Jako rodzice zawsze chcemy jak najlepiej dla naszych dzieci. Tak samo jest w przypadku projektowania wnętrza i wykonania mebli do pokoju dziecięcego i młodzieżowego. W obu przypadkach jest wiele rzeczy, na które należy zwrócić uwagę. Gdzie zaprojektować wnętrze we Wrocławiu? Jakie powinno być wykonanie mebli do pokoju dziecięcego, a jakie do pokoju młodzieżowego? Dowiecie się z naszego artykułu!

Projektowanie wnętrza i wykonanie mebli do pokoju dziecięcego

Będąc rodzicem codziennie trzeba stawiać czoła nowym wyzwaniom. Jednym z nich jest urządzenie pokoju dziecięcego. Trzeba podjąć ważną decyzję i wybrać czy niemowlę od samego początku będzie miało swój kąt, czy dopiero w wieku przedszkolnym dziecka przeniesiemy je z sypialni do własnego pokoju. Skoro czytacie ten artykuł oznacza to, że decyzja została już podjęta i szukacie wskazówek jak zaprojektować wnętrze dla waszego maluszka oraz jakie meble powinny się w nim znaleźć. Przy wyborze powinniśmy się kierować jakością wykonania mebli, wielkością pokoju oraz wiekiem i wzrostem dziecka. Jeśli jesteście zainteresowani zaprojektowaniem wnętrza we Wrocławiu oraz wykonaniem mebli do pokoju dziecięcego i młodzieżowego zapraszamy do skorzystania z oferty firmy Kłosińscy Design.

Jakość wykonania mebli – projektowanie wnętrz Wrocław

Podczas projektowania wnętrza przede wszystkim powinniśmy wziąć pod uwagę jakość wykonania mebli. Wysoka jakość równa się większemu bezpieczeństwu podczas użytkowania wykonanych mebli do pokoju dziecięcego. Konstrukcja wykonanych mebli powinna być solidna i mocna. Niektóre dzieci to wulkany energii, a ich pokój jest dla nich idealną przestrzenią do zabawy. W takim przypadku warto zastanowić się nad meblami modułowymi lub o przytwierdzeniu mebli do ściany, aby nadać im dodatkowej stabilności. Dziecko będzie mogło z nich w pełni korzystać a my będziemy mogli być spokojni, że maluchowi się nic nie stanie. Kolejną rzeczą, na którą warto zwrócić uwagę jest materiał, z jakiego wykonane są meble. Najlepiej, aby było to naturalne drewno ewentualnie pomalowane ekologiczną farbą posiadającą atest nieszkodliwości.

Komfort użytkowania wykonanych mebli i zaprojektowanego wnętrza

Projektując wnętrze tak wyjątkowe jak pokój dla dziecka należy pamiętać o funkcjonalności, która nada komfort użytkowania zaprojektowanej przestrzeni. Na rynku dostępne są meble, które wielkością dostosowane są do wzrostu maluchów. Dzięki temu uczą się oni samodzielności od najmłodszych lat. Należy pamiętać, że dzieci szybko rosną a decydując się na takie rozwiązanie za jakiś czas będziemy musieli ponieść koszty wymiany mebli na nowe i większe. Warto rozważyć zatem od razu wykonanie mebli pełnowymiarowych, a jedynie przestrzeń do uczenia się wyposażyć w biurko i krzesełko odpowiednich rozmiarów. 

Projektowanie wnętrza i wykonanie mebli do pokoju młodzieżowego

Zaprojektowanie wnętrza i wybór odpowiednich mebli do pokoju młodzieżowego to jeszcze trudniejsze zadanie niż zaprojektowanie wnętrza pokoju dziecięcego. Taki pokój powinien być przede wszystkim praktyczny, modny i zgodny z aktualnymi zainteresowaniami naszego dziecka. Jak to wszystko pogodzić by obie strony były zadowolone? Po prostu dokonajcie wyboru razem!

Przy projektowaniu wnętrza określ potrzeby

Chcąc jak najlepiej urządzić pokój nastolatka powinniśmy zacząć od określenia potrzeb naszego dziecka. Na rynku dostępne są coraz to praktyczniejsze rozwiązania. Wykonanie wstępnego szkicu uwzględniając wielkość pokoju pomoże nam podjąć jakże ważne decyzje podczas zakupów.

Projektowanie wnętrza – strefa odpoczynku i strefa nauki w pokoju młodzieżowym

Projektując wnętrze pokoju młodzieżowego należy skupić się na dwóch głównych strefach, czyli strefie odpoczynku i strefie nauki. Strefa odpoczynku, czyli łózko powinno być przede wszystkim wygodne i praktyczne. Strefa nauki to oczywiście odpowiednie biurko z wygodnym krzesłem oraz wszelkie pomoce naukowe, które warto umieścić na regałach. 

Pomysły i inspiracje – projektowanie wnętrz i wykonanie mebli do pokoju dziecięcego i młodzieżowego

Jeśli chodzi o projektowanie wnętrza pokoju dziecięcego bardzo modne są stonowane odcienie bieli i szarości, które bardzo dobrze współgrają z kolorowymi zabawkami, które posiada każde dziecko. Jeśli chodzi o meble to i ich wykonanie to najczęściej wybierane są te w kolorze naturalnego drewna lub ze sklejki, które idealnie odnajdą się w skandynawskich wnętrzach oraz pokojach urządzonych w stylu Montessori. Hitem utrzymującym się od wielu lat jest łóżko w kształcie domku. Skrada serca zarówno dzieci jak i rodziców. Idealnym dopełnieniem zaprojektowanego wnętrza będą dodatki, np. lampki, naklejki, kieszonki i ciekawe pudełka na zabawki.

Jeśli mowa o projektowaniu wnętrza pokoju młodzieżowego to bardzo popularne są meble modułowe, które możemy indywidualnie zestawiać według potrzeb nastolatka i możliwości przestrzennych. Łóżko to najczęściej drewniane ramy z wygodnym materacem i dodatkową szufladą, w której można schować pościel. Rzadziej rozkładane kanapy czy wersalki. W pokoju nastolatka królują meble w jednolitej kolorystyce lub kontrastująca biel z czernią czy szarością. Warto wziąć pod uwagę stworzenia kącika gdzie nasz nastolatek będzie mógł spędzać czas ze znajomymi wykorzystując, np. pufy, taborety czy krzesła.

Gdzie zaprojektować wnętrze i zlecić wykonanie mebli?

Firmą specjalizującą się w projektowaniu wnętrz oraz wykonywaniu solidnych mebli z drewna jest firma Kłosińscy Design z Wrocławia. Jeśli oczekujecie kompleksowej obsługi i spełnienia waszych oczekiwań warto zainwestować trochę więcej i udać się do profesjonalnego projektanta wnętrz. Oczywiście możemy wybrać się na zakupy do sklepu meblowego jednak nic nie da nam takiej gwarancji jakości jak meble wykonane przez stolarza z drewna, które również możemy wybrać sami w zależności od budżetu.

Jak sami widzicie rozwiązań jest wiele. Przede wszystkim przy projektowaniu wnętrza i wykonywaniu mebli do pokoju dziecięcego i młodzieżowego powinniśmy kierować się charakterem i gustem naszych dzieci, bo to one powinny czuć się w nim dobrze. Oczywiście wspomnieliśmy też o wielu innych czynnikach, które są równie ważne.

Artykuł powstał we współpracy z firmą Kłosińscy Design.

Kłosińscy Design
ul. Dunikowskiego 1/2
55-010 Radwanice
woj. dolnośląskie
Tel. 665-750-528

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *