Siechnice: Miał przy sobie amfetaminę i usiłował ją schować przed policjantami

Podczas nocnego patrolu funkcjonariusze z powiatu wrocławskiego przeprowadzili kontrolę osób znajdujących się w samochodzie zaparkowanym na jednym z parkingów. Siedzący wewnątrz auta mężczyźni zachowywali się nerwowo i chcieli coś szybko ukryć. Chwilę później policjanci znaleźli blisko 40 porcji amfetaminy. Teraz podejrzanemu o posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.


                                                                                                  źródło fot.: pixabay.com

Policjanci z komisariatu w Siechnicach patrolowali nocą rejon gminy. W pewnym momencie zauważyli na przydrożnym parkingu samochód. W aucie siedzieli dwaj mężczyźni. Z uwagi na nocną porę funkcjonariusze postanowili sprawdzić całą sytuację.

Zarówno kierowca, jak i pasażer na widok policjantów zaczęli się bardzo nerwowo zachowywać. Ich ruchy były nienaturalne, wskazywały na to, że chcą coś ukryć. Okazało się, że chodzi o narkotyki. Funkcjonariusze przy jednym z mężczyzn ujawnili woreczek foliowy, w którym było blisko 40 porcji amfetaminy. 42-latek tłumaczył, że zakazane prawem substancje kupił od znajomego.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu i usłyszał już zarzut posiadania środków odurzających. Obecnie policjanci nadal wyjaśniają okoliczności tej sprawy, w tym ustalają skąd pochodziły zabezpieczone narkotyki. Za naruszenie przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii 42 – latkowi grozić może teraz kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KMP we Wrocławiu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *