Spox Sox – szalone, kolorowe skarpetki z Polski

Spox Sox to marka kolorowych skarpet, projektowanych i produkowanych w Polsce z dbałością o najwyższą jakość i unikalne wzornictwo.

Marka kolorowych skarpetek Spox Sox została wymyślona przez trzech przyjaciół ze szkolnej ławki – Konrada, Staszka i Bartka, i rozpoczęła działalność na przełomie 2015/2016 roku. Sam pomysł na biznes zrodził się w najprostszy możliwy sposób czyli z osobistych potrzeb, które w tamtym czasie nie były zaspokojone przez rynek. Założyciele Spox Sox sami nosili kolorowe skarpety i doskwierał im brak rozbudowanej oferty tego produktu w Polsce. Kiedy zaczęli pierwsze rozważania nad startem biznesu, w Polsce można było kupić albo bardzo drogie skarpety zagranicznych marek, albo zamówić wątpliwe jakościowo skarpety z Chin. W taki sposób zidentyfikowali swoją niszę i postanowili rozpocząć produkcję skarpet z odważną kolorystyką, unikalnym wzornictwem, o bardzo dobrej jakości, ale w rozsądnej cenie. Tym samym stworzyli Spox Sox – produkt, który sami chcieliby kupić w sklepie.

Nazwa Spox Sox w tłumaczeniu trochę z angielskiego, trochę ze slangu młodzieżowego oznacza „fajne skarpetki“ i w pełni oddaje to co marka chce oferować swoim klientom. Ideą Spox Sox jest uczynienie życia bardziej kolorowym i wierzy, że pomaga zrobić pierwszy krok w tym kierunku poprzez taki mały gadżet, jakim są śmieszne, wesołe, kolorowe skarpetki.

Spox Sox oferuje kolorowe skarpetki casual (na co dzień), skarpety garniturowe w subtelnymi kolorowymi wzorami oraz stopki. Sztandarowym produktem Spox Sox są skarpetki nie do pary – ale tylko z pozoru, bo jedna skarpetka w parze ma inny wzór niż druga, ale łączy je wspólny motyw i kolorystyka. W tworzeniu wzornictwa kolorowych skarpet twórcy Spox Sox inspirują się często popularnymi powiedzeniami, przysłowiami czy homonimami. Przykłady to skarpetki „Kiwi” (na jednej skarpecie owoc kiwi, na drugiej ptak kiwi), „Figa z makiem”, „Ni z gruszki, ni z pietruszki”, „Miód, malina” czy „Za siedmioma górami, za siedmioma lasami”. Z zabawy językiem polskim Spox Sox uczyniło swój znak rozpoznawczy, a dla klientów stanowi to ciekawy quiz/zagadkę do rozwiązania, często wywołującą serdeczny uśmiech na twarzach.

Oprócz unikalnego wzornictwa, Spox Sox dba o świetną jakość produktów. Dlatego skarpetki produkowane są w Polsce, tylko z najlepszej przędzy, z dbałością o najmniejsze detale, aby zapewnić najwyższy komfort użytkowania i trwałość produktu.

Twórcy Spox Sox projektują skarpety sami, ponieważ chcą zaoferować klientom produkty inne niż wszystkie. Paradoksalnie dlatego, ponieważ żaden z twórców nie miał wcześniej do czynienia z modą czy wzornictwem, projekty Spox Sox są unikalne i, jak często słyszą od klientów, kreatywne.

Marka Spox Sox, mimo iż dość młoda, może już pochwalić się globalnym zasięgiem. Do tej pory skarpetki Spox Sox dotarły do ponad 40 krajów na 5 kontynentach, a w wielu z nich firma ma swoich stałych partnerów handlowych.

                                                                                                              KONKURS                                                                                 
Odpowiedz na pytanie – który wzór kolorowych skarpet Spox Sox (strona sklepu www.spoxsox.pl) uważasz na najbardziej szalony/kreatywny i dlaczego?

Nagrody:
1 miejsce: zestaw 5ciu par skarpet Spox Sox w pudełku (wzory i rozmiar do wyboru)
2 miejsce: 2 pary wybranych skarpet Spox Sox
3 miejsce: 1 para wybranych skarpet Spox Sox

Wasze odpowiedzi wysyłajcie na maila: kontakt@wroclawianin.info, w temacie maila wpiszcie SPOX SOX. Na wasze odpowiedzi czekamy do 7.09. do godz. 12.00. Zwycięzcy zostaną poinformowani mailowo i poproszeni o wskazanie wzoru i rozmiaru wybranych przez siebie skarpet.

1 thought on “Spox Sox – szalone, kolorowe skarpetki z Polski”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *