Tadeusz Różewicz w Karkonoszach- Wystawa fotografii Zbigniewa Kulika

5 października, o godz. 17.30 Dolnośląska Biblioteka Publiczna im. T. Mikulskiego we Wrocławiu (Rynek 58) zaprasza do Galerii pod Plafonem na wernisaż wystawy przygotowanej przez Muzeum Sportu i Turystyki w Karpaczu. Autorem zdjęć jest dyrektor tego muzeum Zbigniew Kulik.
                                                                         T.Różewicz/fot. Z. Kulik/mat.pras.
Ekspozycja ukazuje Tadeusza Różewicza w towarzystwie żony Wiesławy oraz przyjaciół, na tle malowniczych krajobrazów, podczas wycieczek po karkonoskich szlakach, w czasie spotkań i rozmów.

Jak wspomina autor zdjęć: „Inicjatywa wykonania fotografii pochodziła ode mnie, ale zdarzało się, że i od poety, który – zauroczony danym miejscem lub obiektem – chciał mieć po nim pamiątkę. Przybierał wtedy pozę godną ponadczasowego utrwalenia. Pamiętam, jak w czasie wędrówki na zamek Chojnik, podniósł długi, sękaty kij, naśladując legendarną postać Rzepióra z mapy L. Helwiga z XVI wieku. To znowu, kiedy indziej, kazał mi sfotografować się na łące koło Muzeum Sportu i Turystyki, jak to powiedział: «między swoimi, prawdziwymi trzema kopcami usypanymi przez krety», a symbolizować one miały kopce: Wandy, Tadeusza Kościuszki i Józefa Piłsudskiego, sztucznie usypane w Krakowie”.

Zbigniew Kulik opowie o swoich spotkaniach z Poetą podczas wernisażu. (Wstęp wolny!)

Wystawa będzie czynna do 25 października.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *