linia produkcyjna kokainy

Linia produkcyjna metamfetaminy w gminie Lubań

Policjanci z lubańskiej komendy wspólnie z celnikami i funkcjonariuszami straży granicznej w jednej z miejscowości gminy Lubań ujawnili linię produkcyjną metamfetaminy. W tej sprawie zatrzymany został młody mężczyzna. Z zabezpieczonych substancji można by było otrzymać blisko 2500 porcji narkotyku.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego lubańskiej komendy wspólnie z funkcjonariuszami Placówki Straży Granicznej w Zgorzelcu oraz zgorzeleckiej Służby Celno-Skarbowej brali udział w działaniach, które doprowadziły do zlikwidowania linii produkcyjnej metamfetaminy. Funkcjonariusze przeszukali zabudowania mieszkalne w jednej z miejscowości na terenie gminy Lubań. Ujawniono tam urządzenia tworzące konstrukcję będącą linią produkcyjną metamfetaminy tj. zawiesiny płynne, wagę elektryczną, płytę grzewczą, mieszadła, pochłaniacz zapachów oraz liczne naczynia wykorzystywane w procesie produkcji. W budowlanych wiadrach funkcjonariusze ujawnili 28 litrów płynnej zawiesiny wykazującej po zbadaniu narkotestem obecność metamfetaminy.

Zabezpieczyli również gotowy produkt w postaci proszku w ilości, która pozwoliłaby na osiągnięcie blisko 2,5 tys. porcji narkotyku. Ponadto z ujawnionej na miejscu płynnej zawiesiny wykazującej obecność metamfetaminy, po odparowaniu pozostałoby blisko 18 kg gotowego środka odurzającego o wartości rynkowej około 2,2 mln złotych. Te cyfry świadczą o tym, że linia produkcyjna metamfetaminy pracowała pełną parą.

Sąd Rejonowy w Lubaniu na wniosek prokuratury zastosował wobec zatrzymanego 28-latka tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy.

Źródło: KPP w Lubaniu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *