#WoloTigersDlaJasia: Wyjedź z nimi do Gdyni. Zapisy – czas start!

Enea IRONMAN Gdynia to jedna z największych tego typu imprez w Europie, która jak każda inna nie mogłaby się odbyć bez wolontariuszy. Dołącz do wrocławskiej grupy WoloTigers i pomóż nam pobić rekord w ilości osób, które pojadą pod tygrysią nazwą w tym roku! Cel? Upamiętnić Jasia.

W sierpniu odbędzie się kolejna edycja największej w Polsce i jednej z największych w Europie imprez triatlonowych. Nasza obecność tam będzie kolejnym punktem do odhaczenia w realizacji wolontariackich planów, ale – przede wszystkim – będzie miała charakter symboliczny. Kilka miesięcy temu pożegnaliśmy się z naszym małym przyjacielem, Jasiem Kmieciem.

Grupa WoloTigers powstała z inicjatywy pięciu doświadczonych osób w sferze wolontariatu, zrzeszając i zapraszając do swojego kręgu młodych ludzi, pragnących zdobywać nową wiedzę. Swoje doświadczenia zbieraliśmy na takich imprezach, jak: The World Games 2017, Dziesiątka Wroactiv, RST Półmaraton Świdnicki, Nocny Wrocław Półmaraton, Wrocław Maraton, IronMan 70.3 Gdynia, The Color Run, Runaway, Wrocław Global Forum i innych.

W tym roku planujemy wyjechać do Gdyni z grupą co najmniej 200 osób. Gwarantujemy trzy dni świetnej zabawy oraz poznanie nowych, ciekawych osób. Być może to właśnie w tym mieście nawiążesz przyjaźnie na długie lata.

Wyjeżdżamy Oleśnicy, Wrocławia, Katowic, Świdnicy, Bydgoszczy, Częstochowy, Rawicza, Ostrowa Wielkopolskiego i Warszawy. Jeżeli mieszkasz w innym mieście, nie stanowi to żadnej przeszkody – wystarczy, że w formularzu zaznaczysz, skąd chciałbyś wyjechać – spotkać możemy się na miejscu.

Z powodu śmierci naszego małego przyjaciela, Jasia Kmiecia, którego uśmiech towarzyszył nam podczas poprzednich edycji, chcemy zrealizować jeszcze jeden plan i upamiętnić tego wielkiego sercem małego człowieka.

Jasiek był chłopcem, który wraz z Łukaszem, swoim fizjoterapeutą i przyjacielem, stoczył wiele walk na trasach imprez sportowych. Nie raz i nie dwa udowodnił, że niepełnosprawność nie ma szans stanąć na drodze do spełniania marzeń. Każdy z wolontariuszy, który obserwował ich determinację, pasję do sportu i walkę zmienił swoje wyobrażenie na temat niepełnosprawności w sporcie i łączenia dwóch światów – osób w pełni zdrowych i tych, które potrzebują odrobiny wsparcia. Widok uśmiechniętego chłopca siedzącego w wózku, który kierowany jest przez biegacza, nie tylko wyciska łzy, ale i umacnia w przekonaniu, że to nie nasza praca, ale właśnie ich jest tu najcenniejsza. My tylko (choć czasami i aż) pomagamy w realizacji marzeń.

Aby Go upamiętnić planujemy:

– wydruk flagi pamiątkowej z podobizną Jasia, na której wszystkie najważniejsze osoby eventu złożą swój podpis; flaga ta będzie nam również towarzyszyła na trasie biegu w trakcie trwania całego eventu i zostanie przekazana mamie Jasia na evencie lub po jego zakończeniu;

– zakup 1000 upamiętniających Jasia opasek silikonowych na rękę w kolorze czarnym, co będzie oznaką naszej żałoby po stracie przyjaciela, z hasłem, które będzie przyświecać nam przez cały 2019 rok: #WoloTigersDlaJasia.

Jeżeli możesz, wesprzyj nas finansowo na: https://zrzutka.pl/y9h73c. Pozostała kwota zostanie przeznaczona na finansowe wsparcie wolontariuszy w zakupie biletów wyjazdowych PKP na trasach: miasto wyjazdowe – Gdynia, Gdynia – miasto wyjazdowe.

Jeżeli chcesz dołączyć do nas i przeżyć niezapomnianą przygodę, zapisz się poprzez formularz dostępny tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *