Wrocław biegnie dla potrzebujących

Już w niedzielę, 6 września br. we wrocławskim Parku Szczytnickim startuje wyjątkowa sztafeta. Wyjątkowa, bo wykorzystująca sport oraz integrację lokalnych społeczności na rzecz pomocy potrzebującym. A wszystko to w ramach premierowego biegu Wrocław Business Run, stanowiącego wkład stolicy Dolnego Śląska w wielką, ogólnopolską akcję charytatywną.

Biznes, sport i pomoc

Wrocław Business Run to charytatywny bieg biznesowy będący częścią ogólnopolskiej imprezy (Poland Business Run), która tego samego dnia odbędzie się jednocześnie w różnych częściach kraju. Wrocław, Kraków, Katowice, Łódź, Poznań i Warszawa – właśnie w tych sześciu miastach, w pierwszą niedzielę września (6.09), o godzinie 10.30 rozpocznie się sztafetowa rywalizacja ponad 13 000 biegaczy, którzy startować będą w ramach pięcioosobowych zespołów. Drużyny pobiegną dla podopiecznych Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty, która już czwarty raz korzysta z takiej, aktywizującej społeczności lokalne, formy pomocy.

W samej stolicy Dolnego Śląska, gdzie jest to pierwsza edycja Business Run, zarejestrowało się 750 osób. Każdy z uczestników sztafety będzie miał do przebycia dystans 3,8 km na trasie wyznaczonej w Parku Szczytnickim. W tym roku wrocławianie biegną, by zebrać środki na protezę dla jednego z beneficjentów Fundacji, który stracił nogę w wyniku wypadku komunikacyjnego. Sposób finansowania jest tu bardzo prosty: opiera się na opłatach startowych zawodników. A o tym, że ta forma znakomicie się sprawdza, świadczą efekty dotychczasowych edycji Poland Business Run: od 2012 roku zakupiono już 35 protez dla 27 beneficjentów.

Cała inicjatywa znakomicie łączy ideę wspierania potrzebujących z promowaniem aktywnego stylu życia oraz integracją środowisk biznesowych –pięcioosobowe drużyny składają się na ogół z przedstawicieli lokalnych firm, którzy zgłosili swój udział w akcji. To przy tym niecodzienne połączenie wydarzeń lokalnych w jedną spójną kampanię ogólnopolską. Wrocławskim biegaczom kibicować będzie można w niedzielę, 6 września na terenie Parku Szczytnickiego (meta przy Hali Stulecia). Start o godzinie 10.30.

Informacje o biegu Wrocław Business Run:

Kiedy: 6 września 2015

Dystans: 3,8 km dla każdego uczestnika

Typ biegu: Sztafeta 5-osobowa

Szczegóły: www.wroclawbusinessrun.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *