Wrocław jednym z najczęściej wybieranych wakacyjnych kierunków

Polacy coraz częściej spędzają urlop w kraju. Regionalny portal nocleg.pl stworzył ranking pięciu najpopularniejszych wakacyjnych kierunków – wśród nich znajduje się m.in. Wrocław. 

e5. Wakacje w wielkim mieście

Wakacyjne wycieczki do Zamku Królewskiego w Warszawie czy na Panoramę Racławicką do Wrocławia przestały być już na szczęście jedynie stałym dodatkiem kolonii dla dzieci. Polskie miasta w końcu przypomniały sobie, że zarabiać można nie tylko na mieszkańcach, ale również na turystach. Od Muzeum Sztuki Współczesnej, poprzez odnowioną katedrę, po nocne disco na rynku – wielkomiejska oferta turystyczna z roku na rok jest bardziej atrakcyjna i przyciąga coraz więcej urlopowiczów. Rywalizację wygrywają w tym roku Kraków, Warszawa i Wrocław, które kuszą nie tylko bogatą ofertą, ale też świetnym dojazdem (pociągiem, Polskim Busem, lub tanimi liniami lotniczymi).

https://www.youtube.com/watch?v=sc3jN1eUGkQ

d4. Wiejska sielanka

Przez całe pokolenia wakacje na wsi kojarzyły się mieszczuchom głównie z pomocą rodzinie przy żniwach. To już jednak przeszłość – nowoczesna agroturystyka oferuje wygody znane z dobrych hoteli, połączone ze świeżym powietrzem, naturą i chyba jakoś wolniej upływającym czasem. Gdy dodamy do tego prawdziwe, świeże jedzenie to trudno się dziwić, że wakacje na wsi to coraz częściej efekt wyboru, a nie ekonomicznej konieczności. Najpopularniejsze ośrodki agroturystyczne można znaleźć m.in. na Mazowszu, w Kujawsko-Pomorskim, a także w Bieszczadach.

https://www.youtube.com/watch?v=tRSxVhF3U0M

c3. Żagle na maszt!

Bagsztag, flauta, forpik, keja i oczywiście kambuz. Polscy żeglarze jeżdżą na Mazury już praktycznie odruchowo. I mają rację, bo to miejsce nieodmiennie piękne i warte spędzenia każdej wolnej chwili. Nie tylko zresztą na wodzie – wakacyjne lenistwo w domku nad jeziorem smakuje na Mazurach wyjątkowo. Chęć spędzenia wakacji w takich okolicznościach deklaruje już 10 proc. respondentów ankiety przeprowadzonej przez portal Nocleg.pl.

b2. Górska przygoda

Z Zakopanem i wakacjami jest jak z Niemcami i piłką nożną (przynajmniej do niedawna). O turystów stara się wiele górskich miejscowości, a i tak wygrywa Zakopane. Choć Krupówki liczbą osób na metr kwadratowy potrafią zdumieć nawet nowojorczyka, to i tak „stolica polskich Tatr” pozostaje ciągle najpopularniejszą górską miejscowością. Na szczęście na góry można nie tylko patrzeć – można po nich również chodzić. Krajowe łańcuchy górskie zapewnią emocje początkującym i wytrawnym wspinaczom. Przyroda zaś – nie do podrobienia. Oprócz Zakopanego, w zestawieniu Nocleg.pl, wysoko uplasowały się również Wisła, Szczawnica i Szklarska Poręba.

a1. Morza szum, ptaków śpiew

Gdyby polskie wybrzeże morskie było choć trochę węższe, to byłby problem, żeby zmieścić wszystkich, którzy przynajmniej część lata planują spędzić nad Bałtykiem. Morze to niekwestionowany król urlopowych eskapad – ponad połowa (56 proc.) Polaków zamierza tam pojechać podczas tegorocznych wakacji. Od Rewala, poprzez Kołobrzeg, Ustkę, Jastrzębią Górę, po Władysławowo i Trójmiasto – wszędzie trwa rekordowe turystycznie lato. Z informacji portalu – pozyskanych od partnerskich obiektów – wynika, że podczas wakacji nad Bałtykiem usłyszymy również mnóstwo języków obcych, bo nad polskie morze ściąga w tym roku wyjątkowo dużo obcokrajowców.

Dane z ankiety przeprowadzonej na portalu Nocleg.pl wśród grupy 401 użytkowników w okresie od 8 do 22 kwietnia 2016 r. oraz z zestawienia rezerwacji na portalu Nocleg.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *