Wrocławianin wymyślił grę o Niepodległość: „Czas Patriotów”

Odzyskaj niepodległość… grając w planszówkę! „Czas Patriotów”, czyli gra wymyślona przez wrocławianina, jest prawdopodobnie jedyną taką formą uczczenia obchodów Stulecia Odzyskania Niepodległości. Na przedpremierową prezentację 6 listopada o godzinie 17.00 zaprasza wrocławski Klub Pod Kolumnami.

„Czas Patriotów” jest unikalną formą włączenia się w obchody rocznicy Odzyskania Niepodległości. Jest równocześnie grą edukacyjną – dzięki niej gracze poznają realia z 1918 roku zaznajamiając się z historycznymi wydarzeniami jakie miały miejsce na terenie odradzającego się państwa polskiego.

– Pomysł stworzenia gry zrodził się w zeszłym roku jako chęć dołożenia „planszówkowej” cegiełki do obchodów Stulecia Odzyskania Niepodległości – mówi Paweł Haładyn, twórca „Czasu Patriotów”. – Klimat gry jest widoczny między innymi w szacie graficznej inspirowanej starymi fotografiami. Gra jest na etapie przetestowanego finalnego prototypu. Planuję zebrać za pośrednictwem kampanii społecznościowej (crowdfundingu) pieniądze na jej wydanie.

O grze można przeczytać na facebookowym profilu  oraz na stronie internetowej. Do tej pory autor wydrukował własnym nakładem kilka jej egzemplarzy, które pierwszy raz zaprezentuje szerszemu gronu na przedpremierowym pokazie w Klubie Pod Kolumnami 6 listopada, we wtorek, o godzinie 17.00. Autor za pomocą kampanii społecznościowej w Internecie chce zebrać fundusze na jej wydanie w większym nakładzie. Na potrzeby kampanii powstał również krótki film z udziałem przedstawicieli wrocławskiej grupy rekonstrukcyjnej Semper Fidelis, którzy wystąpili w strojach z epoki – film można obejrzeć na stronie internetowej.

– Zapraszam do Klubu Pod Kolumnami – będzie można przetestować grę, zagrać, porozmawiać o szczegółach i spędzić miło czas – dodaje Paweł Haładyn. – Gra ma dostarczać rozrywki i jednocześnie uczyć historii poprzez nawiązanie do odzyskania niepodległości w 1918 roku. Gracze rywalizują między sobą o jak najlepsze wykonanie wspólnego zadania – wyzwolenia spod okupacji największych miast Centralnej Polski za pośrednictwem różnych działań: wojskowych, społecznych i politycznych. Gra jest przedstawicielem tzw. eurogier z mechaniką budowania talii (deck building) i wysyłania pionków (worker placement) przeznaczoną dla 2-5 graczy z czasem gry 40 minut przy 2 osobach plus 20 minut każda kolejna.

Co: prezentacja gry planszowej „Czas Patriotów”
Gdzie: Klub Pod Kolumnami, pl. św. Macieja 21, Wrocław
Kiedy: 6 listopada, wtorek, godzina 17.00
Wstęp wolny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *