Wybór nowego mieszkania we Wrocławiu – rynek pierwotny czy wtórny?

Metraż, usytuowanie, dostęp do komunikacji miejskiej i cena – na te parametry zwraca uwagę większość osób poszukujących mieszkania. W pierwszej kolejności trzeba jednak sprecyzować, czy mieszkanie będzie z rynku pierwotnego, czy wtórnego.

Rynek pierwotny i wtórny we Wrocławiu

Jeżeli przed Tobą zakup pierwszego w życiu mieszkania, to z pewnością masz wiele pytań. Zanim sprecyzujesz metraż nieruchomości, powinieneś zastanowić się, czy interesuje Cię rynek wtórny, czy pierwotny. W ten sposób zawęzisz poszukiwania.

W ostatnich latach we Wrocławiu buduje się bardzo dużo – deweloper Vantage Development S.A. proponuje klientom mieszkania w ramach różnych inwestycji, np. Promenady Wrocławskie, Dorzecze Legnickiej i Nowy Gaj. W praktyce wybranie odpowiedniego mieszkania we Wrocławiu nie będzie trudne, bo wybór jest bardzo duży, i to niezależnie od tego, czy mowa o rynku wtórnym, czy też pierwotnym. Zakup mieszkania od dewelopera ma także sporo zalet.

5 zalety kupna mieszkania z rynku pierwotnego

Zastanawiasz się, czy warto zakupić mieszkanie od dewelopera? Okazuje się, że jest co najmniej kilka powodów, dla których warto zdecydować się na tę opcję. Do najważniejszych należy zaliczyć:

  • mieszkanie z rynku pierwotnego ma większą wartość. Jeżeli w przyszłości będziesz chciał sprzedać zakupią nieruchomość, prawdopodobnie uzyskasz lepszą cenę z uwagi na standard wykończenia lokalu i budynku;
  • brak konieczności inwestowania w remont. Zakup mieszkania to duża inwestycja. W przypadku mieszkania od dewelopera odpada konieczność remontowania nieruchomości. Również budynek nie wymaga napraw i ulepszeń;
  • niższe koszty utrzymania mieszkania. Deweloperzy stosują nowoczesną technologię i materiały dobrej jakości, dzięki temu opłaty za np. ogrzewanie mieszkania są niższe niż w starszym budownictwie;
  • miejsce parkingowe w cenie mieszkania. Deweloperzy dbają o udogodnienia – miejsce parkingowe otrzymasz wraz z mieszkaniem, dzięki czemu nie będziesz musiał wykładać dodatkowej kwoty na jego poszukiwania i zakup;
  • rękojmia i gwarancja. Deweloper odpowiada za wady nieruchomości przez 5 lat. W praktyce masz pewność, że w razie usterek, zostaną one usunięte bez ponoszenia dodatkowych kosztów.

Wiele osób błędnie zakłada, że nowe mieszkania powstają wyłącznie na obrzeżach miasta. Wrocław jest świetnym przykładem tego, że wcale tak nie jest. Wspomniana inwestycja Promenady Wrocławskie powstaje w pobliżu centrum miasta – od Rynku dzieli ją 10 minut drogi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *