zmiany w organizacji ruchu

Zmiany w organizacji ruchu (27 maja – 19 czerwca)

zmiany w organizacji ruchuW najbliższych dniach planowane są zmiany w organizacji ruchu. Obejmą one m.in. kładkę Zwierzyniecką, ul. Zielińskiego i ul. Maczka.

W najbliższych dniach wystąpią zmiany w organizacji ruchu w następujących punktach miasta:

  • ul. Kominiarska – brak przejazdu
    Na dzień 27 maja zaplanowano kolejny etap prac bitumicznych – układanie warstwy ścieralnej na jezdni na odcinku od Rzemieślniczej od Lawendowej i będzie on wyłączony z ruchu kołowego.
  • ulice Zielińskiego, Ziemowita, Łaciarska – czasowe ograniczenia w parkowaniu
    W przyszłym tygodniu kontynuujemy renowację oznakowania poziomego.
  • ul. Zielińskiego – zakaz parkowania i postoju obowiązuje 30 maja; oznakowanie miejsc postojowych i martwych pól
  • ul. Ziemowita – znak B- 36 obowiązuje 31 maja, oznakowanie miejsc postojowych
  • ul. Łaciarska od Nożowniczej do Nankiera oraz pl. Nankiera od Łaciarskiej do Piaskowej – zakaz obowiązuje 1 czerwca, oznakowanie miejsc postojowych.

Otwarcie ul. Ołtaszyńskiej i ul. Wojszyckiej. Zmiany na ul. Maczka

Na 28 maja zaplanowano przywrócenie ruchu kołowego w ul. Ołtaszyńskiej oraz ul. Wojszyckiej, na odcinkach które objęte były przebudową. Prace wykończeniowe będą prowadzone do końca miesiąca co nie przeszkadza w normalnym funkcjonowaniu komunikacji autobusowej i indywidualnej.

Przebudowa ulicy Maczka dla etapu I – na odcinku od Zwycięskiej do Ołtaszyńskiej wraz z przebudową skrzyżowania i budową sygnalizacji świetlnej – została już zakończona. Realizacja etapu drugiego – od Zwycięskiej do Obrońców Poczty Gdańskiej – jest kontynuowana i zakończy się w czerwcu br.

Zamknięcie kładki Zwierzynieckiej i schodów

Na 29 maja zaplanowano wyłączenie prawej strony schodów pod budowę zjazdów a wejście na kładkę Zwierzyniecką będzie możliwe tylko po schodach od strony mostu Zwierzynieckiego. Zamknięcie samej kładki zaplanowano na dzień 19 czerwca br.
Jest to konieczne jeszcze w czerwcu z uwagi na duży zakres robót, parametry techniczne kładki (240 m długości) oraz krótki termin jaki pozostał do ukończenia prac – 31 października br.
Remontu wymaga cały ustrój nośny kładki wraz z przyczółkami. Zarówno pomost jak i balustrady zostaną zdemontowane dlatego technicznie nie ma możliwości utrzymywania ruchu pieszego i rowerowego w trakcie remontu.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *