Agata Skowrońska – pasja do życia

Na Rynku w Świdnicy, 28 maja br. odbyła się wyjątkowo pogodna i pełna uśmiechu uroczystość. Fundacja Volto Amore nagrodziła laureatów konkursu Passion. Jedną z wyróżnionych została Agata Skowrońska-Kartvelishvili, aktorka Teatru Polskiego we Wrocławiu.

Agata Skowrońska-Kartvelishvili została nagrodzona za reżyserię „Xero 24 (Dopalacze)” –  edukacyjnego spektaklu teatralnego dla młodzieży licealnej i widzów dorosłych, opowiadającego o problemie łatwo dostępnych dopalaczy. Dodać należy, że scenariusz przedstawienia napisał nasz inny utalentowany aktor – Błażej Michalski.

Chłopaki z jednej klasy, Tasiemiec, Grubi i Pryszcz. Na pozór różni ich wszystko, a to co łączy zdaje się sprowadzać jedynie do wzajemnej niechęci. Ale kiedy tajemniczy rastaman otworzy przed nimi nową mroczniejszą rzeczywistość, a klasowa piękność głęboko ugodzi prosto w serce, punktów stycznych wytworzy się nieco więcej. Poezja, gry fabularne, dopalacze i miłość – mieszanka prawdziwie wybuchowa.

Reżyseria: Agata Skowrońska-Kartvelishvili
Scenariusz: Błażej Michalski
Scenografia i kostiumy: Beata Fertała-Harlender
Muzyka: Justyna Różewicz-Suszczyńska i Marcin Suszczyński

Obsada: Barbara Pigoń, Jakub Grębski, Marek Korzeniowski, Michał Szwed, Filip Zaszewski

– Z nieukrawaną radością, ale też pokorą przyjmuję to wyróżnienie – mówi Agata Skowrońska-Kartvelishvili. – Tworząc zaangażowane przedstawienia mam nadzieję przekazać naszym widzom wartościowe treści i wskazać problemy, z jakimi mogą się borykać dziś młodzi ludzie. To bardzo ważne, sama jestem mamą i chciałabym, aby moje dziecko nigdy nie było narażone na żadne zagrożenia ze strony otoczenia, w którym dorasta.

Agata Skowrońska-Kartvelishvili jest kochającą mamą, aktorką, którą na co dzień można oglądać w spektaklach Teatru Polskiego we Wrocławiu, innych teatrach, a także produkcjach filmowych i serialach. Widzowie mogli ją zobaczyć m.in. w „Małej Moskwie”, czy serialach takich jak „Pierwsza miłość” oraz produkcji z tego roku „Ślad”.

W natłoku zajęć znajduje jeszcze czas, by angażować się w działania wspierające różne inicjatywy kulturalne poprzez fundację ArtTrakcja, którą z sukcesem prowadzi. Fundacja powstała, by wspierać i tworzyć wszelkiego rodzaju działania artystyczne. Skupia wokół siebie twórców teatru, filmu, dziennikarzy, a także sztuk pięknych.

Kapitułę konkursu Passion, którego laureatką została Agata Skowrońska tworzą wybitni ludzie kultury i sztuki:

  1. Bogusław Barański – przewodniczący kapituły, prezes fundacji Volto Amore
  2. Olga Bończyk – aktorka
  3. Grażyna Wolszczak – aktorka
  4. Ilona Felicjańska – modelka
  5. Dorota Osman – dziennikarka telewizyjna
  6. Łukasz Zagrobelny – piosenkarz
  7. Joanna Salwa – trenerka personalna
  8. Justyna Różewicz-Suszczyńska – wokalistka, kompozytorka i trener wokalny.

Wśród nominowanych w tym roku znalazły się m.in. takie osobowości jak: Janina Ochojska, Monika Urlik, Iwona Pavlović, Magdalena Piekorz, Marzena Rogalska, himalaista Adam Bielecki, Paulina Smaszcz-Kurzajewska, Małgorzata Kożuchowska, Martyna Wojciechowska, Maciej Kurzajewski, Marcin Wyrostek czy Krzysztof Hołowczyc.

W swojej kategorii – „pasja i wyjątkowość w przekazie” Agata Skowrońska-Kartvelishvili zwyciężyła m.in. z Magdaleną Piekorz, reżyserką filmu „pręgi” oraz Teatrem Ludowym w Krakowie – serdecznie gratulujemy.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *