Bezpłatny pokaz

CeTA_Allan_StarskiCentrum Technologii Audiowizualnych we Wrocławiu przygotowało pokaz „Panien z Wilka” Andrzeja Wajdy, którego wyjątkowymi gośćmi będą Allan Starski – twórca scenografii oraz Wiesława Starska – autorka kostiumów do filmu. 

Pokaz filmu „Panny z Wilka” odbędzie się w Sali kinowej w Centrum Technologii Audiowizualnych przy ul. Wystawowej 1 o godz. 17.00. Wstęp jest bezpłatny, wystarczy tylko wcześniej odebrać wejściówkę na portierni CeTA.

„Panny z Wilka” Andrzeja Wajdy to nominowana do Oscara w 1980 r., w kategorii „Najlepszy film nieanglojęzyczny”, ekranizacja opowiadania Jarosława Iwaszkiewicza. Główne role zagrali w nim m.in. Daniel Olbrychski, Anna Seniuk, Maja Komorowska i Stanisława Celińska. Nagrodzoną na festiwalu w Gdyni scenografię do „Panien z Wilka” stworzył Allan Starski, a autorką kostiumów jest Wiesława Starska.

– Przed pokazem goście opowiedzą widzom o swojej pracy przy filmie i współpracy z Andrzejem Wajdą. Wydarzeniu towarzyszyć będzie ponadto wystawa projektów scenografii i kostiumów ze zbiorów państwa Starskich, obrazująca ich pracę przy produkcjach zarówno polskich, jak i zagranicznych – mówi dr Robert Banasiak, Dyrektor Centrum Technologii Audiowizualnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *