Dni Karpia 2018 – poznaj, posmakuj, baw się doskonale!

Dolina Baryczy po raz 13 zaprasza na Dni Karpia. Przez 11 weekendów w regionie, którego tradycje rybackie sięgają 800, lat odbędzie się ponad 60 wydarzeń plenerowych, aktywnych, wędkarskich, edukacyjnych i kulinarnych. Zapraszamy od września do listopada. Pod patronatem Wrocławianina.

Podczas Dni Karpia we wrześniu, październiku i listopadzie można aktywnie spędzić czas, zabrać dzieci, zaprosić znajomych, spotkać się z rodziną. Jesienne weekendy nigdzie nie są tak piękne i bogate w atrakcje jak w Dolinie Baryczy. Specjalnie dla spragnionych przygody, świeżego powierza, spektakularnych przelotów ptaków stworzyliśmy harmonogram weekendowy wydarzeń.

Zwiedzenie Doliny Baryczy można zacząć od udziału w zawodach wędkarskich, spływie kajakowym czy rajdzie rowerowym, zakończyć kolacją rybną lub tańcami i śpiewem na imprezie plenerowej, a rano wziąć udział w przejażdżce bryczką lub udać się na spacer z ornitologiem. Zachęcamy do poznawania smaków i korzystania z usług turystycznych Doliny Baryczy – szczególnie polecamy te wyróżnione znakiem „Dolina Baryczy Poleca”. Znak pozwoli odnaleźć ofertę najwyższej jakości, tworzoną przez ludzi z pasją.

Wydarzenia plenerowe

Polecamy pięć ogólnodostępnych nieodpłatnych wydarzeń, odbywających się w atrakcyjnych miejscach Doliny Baryczy. Gwiazdy, lokalni wykonawcy, muzyka na żywo, biesiady, tańce, konkursy, jarmark produktów lokalnych, a przede wszystkim smakowanie potraw z karpia oraz innych ryb słodkowodnych – to wyróżniki wydarzeń w Miliczu, Goszczu, Rudzie Żmigrodzkiej czy Przygodzicach. Zapraszamy na każdą z tych imprez już od pierwszych dni września do połowy października. Przekonaj się, że w Dolinie Baryczy można się świetnie bawić!

Wydarzenia aktywne

Pieszo, konno, w bryczce, kajakiem czy rowerem – aktywność w otoczeniu stawów, lasów i wyjątkowej przyrody zyskuje zupełnie inny wymiar. Jest znakomitym sposobem spędzenia wolnego czasu. Odrobina wysiłku, czyste powietrze, spektakularne widoki jesiennej przygody to wszystko daje gwarancję wypoczynku, i to bez względu na pogodę.

Zawody wędkarskie

Ryby to specjalność gospodarzy imprezy– pokaż, że i TWOJA. Do walki o trofea i ciekawe nagrody zapraszamy wytrawnych wędkarzy oraz amatorów. My już wiemy, że łowienie ryb to coś dla Ciebie. A może odkryjesz nowe hobby, bo czyż może być coś piękniejszego niż poranek nad wodą, śpiew ptaków, szum trzcin… i ryba, która bierze. Rezerwuj swoje wędkowanie już dziś!

Wydarzenia edukacyjne

Dlaczego Dolina Baryczy jest tak wyjątkowa? Dowiesz się tego, uczestnicząc w ofercie zajęć, które nie tylko pozwolą ciekawie spędzić czas, ale w przemyślany i atrakcyjny sposób wzbogacą w wiedzę o regionie, jego historii i tradycjach, bogactwie fauny czy flory. Na naukę nigdy nie jest za późno, wiec wiek nie ma znaczenia. Samodzielnie, z przyjaciółmi czy rodziną odkrywaj tajemnice Doliny Baryczy. Zainteresowany? Nie zwlekaj – miejsc jest niewiele. Tych, którzy pragną pogłębić swoją wiedzę, zapraszamy do korzystania z całorocznej oferty na stronie www. edukacja.barycz.pl.

Wydarzenia kulinarne – Kolacje rybne

Król jest tylko jeden – to karp. Poznaj go w różnych odsłonach, ale zawsze w dobrym towarzystwie. Zapraszamy do odkrywania bogactwa smaków w ramach kolacji Ryba do syta! Dania z karpia i ryb słodkowodnych w połączeniu z doświadczeniem oraz kunsztem restauratorów z Doliny Baryczy sprawią, że będziesz smakować karpia nie tylko od święta. Baw się z nami i pomóż nam odkryć Mistrza Karpia ‘2018.

Wydarzenia towarzyszące

Wspaniała Dolina Baryczy zachwyca bogactwem przyrody przez cały rok. Jak uchwycić to unikatowe piękno, najlepiej wiedzą, ci, którzy godzinami polują na nie z aparatem fotograficznym. Chwytają chwile i dzielą się nimi z nami w ramach wystawy fotograficznej. Drugie wydarzenie przeznaczone dla szkół to zajęcia z edukatorami na malowniczej ścieżce edukacyjnej wokół krośnickich stawów. Zapraszamy!

Atrakcyjne nagrody i bonusy

W tym roku każdy, kto zakupi bilet lub odbierze bon na wydarzeniu bezpłatnym, może wybrać w systemie internetowym nagrodę. Do puli nagród, oprócz koszulek, toreb, kubków, breloków, magnesów z wizerunkiem Dni Karpia, włączyły się w tym roku podmioty oznaczone znakiem Doliny Baryczy Poleca, będą więc zdrowe i ekologiczne kiszonki z Gospodarstwa Rolnego Sznajder, wytłaczane na zimno oleje roślinne z Doliny – pani Dwornikowskiej, zniewalające smakiem i zapachem pomidory z Ogrodnictwa Wojciecha Skowrońskiego, naturalne soki i słodkie jabłka z Gospodarstwa Sadowniczego Dziekan, lub unikatowe rękodzieło od państwa Lesiaków i z Pracowni Centaurea. Można będzie również wybrać vouchery na romantyczną kolację lub bilet na bal sylwestrowy, nocleg, pobyt w: Gospodzie 8 Ryb, Restauracji w Starym Młynie, Restauracji Lido, Zagrodzie Grabownica, Jaworowym Domu, Restauracji Teo.

Dni Karpia w liczbach

  • to ponad 20 tys odwiedzających turystów i mieszkańców,
  • ponad 5 tys. sprzedawanych biletów,
  • ponad 100 wystawców producentów i gastronomii lokalnych oferujących smaczne przekąski i zdrowe produkty na licznych imprezach,
  • 76 % wydarzeń otrzymało najwyższą ocenę w zeszłym roku,
  • osoby odwiedzające to w większości: w przedziale wiekowym od 36 do 60 lat; z wykształceniem wyższym, z województw Dolnośląskiego i Wielkopolskiego, śląskiego, mazowieckiego.

Więcej na www.dnikarpia.barycz.pl

 

Organizator

Stowarzyszenie „PARTNERSTWO dla Doliny Baryczy” jest organizacją pozarządową, posiadającą status pożytku publicznego, działającą aktywnie od 2008 roku na rzecz zrównoważonego rozwoju Doliny Baryczy w oparciu o wykorzystanie walorów przyrodniczo – kulturowych, szczególnie obszaru „Natura 2000”. Z udziałem funduszy UE planujemy, pozyskujemy środki i wspieramy rozwój Doliny Baryczy. W latach 2009- 2017 na rozwój obszaru (w tym wsparcie podmiotów gosp. i społ. oraz rozwój oferty turystycznej, pozyskaliśmy ponad 70 mil zł(PROW, PO RYBY). Stowarzyszenie funkcjonuje jako Lokalna Grupą Działania -zrzesza przedstawicieli sektora publicznego, gospodarczego, społecznego, a także osoby fizyczne. Obszar działania to południowo-zachodnia cześć Polski – szczególnie teren gmin: Cieszków, Krośnice, Milicz, Twardogóra i Żmigród z terenu województwa dolnośląskiego i Przygodzice, Odolanów oraz Sośnie z terenu województwa wielkopolskiego. Obszar zamieszkuje ponad 98 000 osób. Więcej informacji na www:nasza.barycz.pl; dnikarpia.barycz.pl; edukacja.barycz.pl; dbpoleca.barycz.pl; dzialaj.barycz.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *