Firmy zatrudniające najwięcej pracowników we Wrocławiu

Najwięcej nowych inwestycji powstaje w stolicy Dolnego Śląska. W rezultacie region zajmuje pierwsze miejsce w kraju, nie tylko pod względem liczby sfinalizowanych projektów, ale też liczby utworzonych miejsc pracy. Które firmy zatrudniają najwięcej pracowników we Wrocławiu?

Credit Suisse

Credit Suisse to największy pracodawca w stolicy Dolnego Śląska i jeden z największych pracodawców branży outsourcingu (BPO) i sektora usług wspólnych (SSC). W samym Wrocławiu zatrudnia ponad 4 tysiące osób. Z kolei w biurach zlokalizowanych w 50 krajach bank utworzył aż 48 tysięcy miejsc pracy. Firma specjalizuje się w rozmaitych aspektach finansów: bankowości inwestycyjnej, detalicznej, inwestycyjnej i prywatnej, w obsłudze klientów, w zarządzaniu majątkiem i działaniach doradczych. Jednym z głównych celów wrocławskiego centrum BPO/SSC jest wypracowywanie innowacyjnych rozwiązań i budowanie bazy wiedzy. Chociaż Credit Suisse jest przede wszystkim bankiem, rekrutuje nie tylko bankierów i ekonomistów, ale też informatyków, grafików, prawników, matematyków oraz ekspertów od marketingu i zarządzana biznesem. Firma poszukuje pracowników zarówno pośród doświadczonych specjalistów, jak i utalentowanych studentów, oferując im pogramy praktyk i staży doskonalących umiejętności. Credit Suisse zachęca kandydatów atrakcyjnymi warunkami pracy oraz bogatym pakietem świadczeń i benefitów.

IBM

IBM to jedno z najstarszych przedsiębiorstw informatycznych na świecie. Specjalizuje się w tworzeniu, rozwijaniu i produkcji zaawansowanych technologii informatycznych obejmujących systemy, oprogramowania, pamięci masowe i rozwiązania z zakresu mikroelektroniki. Oferuje też usługi doradcze, finansowe i edukacyjne. W stolicy Dolnego Śląska IBM zatrudnia ok. 4 tysiące pracowników. Największe szanse na zdobycie upragnionej posady mają dobrze wykwalifikowani, doświadczeni specjaliści, absolwenci informatyki i pokrewnych kierunków.

HP

Centrum koncernu Hewlett-Packard zajmuje się finansami i księgowością, sprzedażą i marketingiem oraz zarządzaniem zasobami ludzkimi. Firma stworzyła we Wrocławiu ponad 3 tysiące miejsc pracy. HP zatrudnia między innymi analityków finansowych, specjalistów ds. księgowości, menedżerów projektów i specjalistów ds. HR. Na uzyskanie etatu mogą liczyć przede wszystkim absolwenci studiów humanistycznych oraz kierunków związanych z finansami, znający kilka języków obcych.

Nokia

Fińska korporacja zajmująca się technologiami i usługami telekomunikacyjnymi zapewnia pracę 3 tysiącom osób. Są to przede wszystkim specjaliści z branży IT. Wielu studentów uczestniczących w zajęciach organizowanych przez NOKIĘ lub biorących udział w koordynowanych przez nią projektach, odbyło w Nokii praktyki, a następnie zdobyło pracę na samodzielnych stanowiskach. Pracownicy zgodnie twierdzą, że firma oferuje atrakcyjne warunki pracy, wyjątkowe możliwości rozwoju oraz wiele dodatkowych korzyści.

Najwięcej pracowników zatrudniają duże międzynarodowe korporacje: Credit Suisse, IBM, HP oraz Nokia. Liczne, atrakcyjne oferty pracy we Wrocławiu pochodzą między innymi od ich rekruterów, którzy stale uruchamiają nowe nabory kadrowe. Dolny Śląsk wciąż przyciąga inwestorów – niedawno plany rozwojowe ogłosiły LG, Whirlpool i Toyota. Oznacza to, że w regionie powstanie wiele nowych miejsc pracy, między innymi dla ambitnych absolwentów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *