Jerzy Wierzbicki w Centrum Kultury „Zamek”

W najbliższy czwartek, 20 kwietnia, odbędzie się spotkanie z fotografem Jerzym Wierzbickim. Pokaże on zdjęcia z lat 1999 – 2009 m.in. z Syrii, Iraku, Turcji i opowie o arabskim świecie jaki odszedł do historii, zmieciony przez konflikt militarny, państwo islamskie oraz terroryzm.

Spotkanie odbędzie się w Centrum Kultury „Zamek” 20 kwietnia o godz. 18:30. Wstęp wolny.

O autorze:

Jerzy Wierzbicki (1975) – autor dwóch cykli dokumentalnych o przemianach społeczno-ekonomicznych z okresu transformacji w Polsce „Postindustrialny Śląsk” oraz „Gdańsk Suburbia”, który został wydany w formie albumu w 2005. Od 1999 związany zawodowo z Bliskim Wschodem. Początkowo uczestniczył w misjach archeologicznych, pracujących w Syrii, Iraku oraz Turcji. Od 2007 mieszkał i pracował jako fotograf w Sułtanacie Omanu dla arabskiej gazety Al Shabiba oraz Times of Oman. Od 2009 roku związany z Y Magazine. Do 2015 odbył prawie 300 wypraw w głąb Omańskiego interioru w poszukiwaniu materiałów do artykułów oraz zdjęć.

Jego fotografie były nagradzane na m.in „Humanity Photo Award 2004, Polska Fotografia prasowa 2003, oraz Newsweek Polska 2002. Publikował m.in w BBC.news, MiddleEastEye.net, Newsweek Polska, National Geographic Traveler, Kwartalnik Fotografia, B&W Magazine. Prace w zbiorach Muzeum Narodowego w Gdańsku, Muzeum Narodowego we Wrocławiu oraz Muzeum Sztuki w Łodzi oraz zbiorach prywatnych w Polsce, Europie i Stanach Zjednoczonych. Obecnie kończy pracę doktorską z fotografii artystycznej na Łódzkiej Szkole Filmowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *