Kierowco, zmieniłeś już opony na zimowe?

snow-1123883_640„Bezpieczna zima na drodze” to profilaktyczno-kontrolne działania dolnośląskiej policji. To już ostatni dzwonek na to, by sprawdzić swoje auto pod względem technicznym w autoryzowanych stacjach obsługi.

Przystosowanie samochodu do zimy to nie tylko zmiana opon. Należy zwrócić przede wszystkim uwagę na stan piór wycieraczek, bo źle oczyszczona szyba może ograniczać widoczność. Warto sprawdzić również wszystkie światła zewnętrzne i sprawność sygnału dźwiękowego oraz wymienić dywaniki samochodowe na gumowe. W samochodzie powinniśmy mieć zapasowy komplet żarówek, skrobaczkę do szyb i szczotkę do odśnieżania. Nie można również zapomnieć o płynie do spryskiwaczy przystosowanego do minusowej temperatury.

Policjanci podkreślają także, że nie wolno jeździć samochodem nieodśnieżonym lub tylko częściowo odśnieżonym. Spadający z auta śnieg i lód mogą stanowić poważne zagrożenie na drodze. Kierowca przed wyruszeniem w trasę, dla odpowiedniej widoczności, ma też obowiązek całkowitego oczyszczenia wszystkich szyb.

AW

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *