’Wiek młodzieńczy, okres przejściowy i dorosłość osób z chorobami rzadkimi’- trwają zapisy na bezprecedensową konferencję

Konferencję, która odbędzie się 6 października, Fundacja „Potrafię Pomóc” organizuje wspólnie z Wydziałem Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu.

Dorosłość osób z niepełnosprawnością to temat, o którym wciąż mówi się zbyt rzadko – stąd temat konferencji. Wrocławska konferencja Fundacji „Potrafię Pomóc” będzie niezwykła z kilku względów. Przede wszystkim odda głos osobom, które urodziły się z niepełnosprawnościami. O swoich doświadczeniach opowiedzą Wiktora, Ewa i Jakub. Wiktoria i Ewa urodziły się z rzadką chorobą – zespołem Pradera-Williego, która wywołuje między innymi nieustanny głód i zaburzenia zachowania. Jakub ma zespół Downa. Oprócz osób niepełnosprawnych o różnych aspektach dojrzewania i dorosłego życia z niepełnosprawnościami opowiedzą lekarze, terapeuci, rodzice i opiekunowie. Nie uciekniemy od tematów trudnych – w planach jest między innymi wykład dotyczący seksualności osób z niepełnosprawnością intelektualną. Pełny program konferencji oraz formularz zapisów tutaj.

                                                                                                fot.:mat.pras.

 Konferencję, która odbędzie się 6 października, Fundacja „Potrafię Pomóc” organizuje wspólnie z Wydziałem Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Jednym z punktów programu będzie rozdanie certyfikatów „Wrocław bez barier”, które wyróżniają ludzi, organizacje pozarządowe i firmy, wspierające działania osób z niepełnosprawnościami. W tym roku po raz pierwszy plebiscyt organizuje Fundacja „Potrafię Pomóc” – we współpracy z Miastem Wrocław. Kandydatów zgłaszać można do 20 września. Szczegóły tutaj.

„Wiek młodzieńczy, okres przejściowy i dorosłość osób z chorobami rzadkimi” to kolejna z serii konferencji współorganizowanych przez wrocławską Fundację „Potrafię Pomóc”. Takie spotkania na celu mają przede wszystkim pomoc osobom niepełnosprawnym i ich rodzicom, które w czasie konferencji otrzymują informacje o tym, jak radzić sobie w codziennym życiu, w jaki sposób pomóc, jak przedstawiają się najnowsze badania naukowe. Ważny jest wymiar praktyczny – to szansa, by skonsultować się ze specjalistami, ekspertami w swojej dziedzinie.

Fundacja „Potrafię Pomóc” powstała 10 lat temu, została założona przez rodziców niepełnosprawnych dzieci. Dziś pomaga około 600 podopiecznym z całej Polski, między innymi w zbieraniu pieniędzy na leczenie i rehabilitację, jak również w organizowaniu turnusów rehabilitacyjnych. Z inicjatywy fundacji we Wrocławiu powstał Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjny dla Wyjątkowych Dzieci z przedszkolem integracyjnym. W ostatnich latach fundacja podjęła się realizacji ważnego i arcytrudnego projektu: budowy we Wrocławiu rehabilitacyjno-edukacyjnego Kompleksu „Potrafię Pomóc” z pierwszym w Polsce Domem Samodzielności dla Osób z Zespołem Pradera-Williego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *