Wrocławianie mają serca

15826662_1147950315321839_3534855995190966927_nWrocław zebrał rekordową sumę pieniędzy w zbiórce Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Kwota wynosi 528 tysięcy złotych, a są to na razie dane tylko z jednego sztabu. Rok temu było to 470 tysięcy zł.

Choć dokładna kwota zebrana przez Wielką Orkiestrę Świątecznej pomocy będzie rosła, to już można spekulować o pobitym rekordzie. Według danych na dzień 15 stycznia 2017 roku, jest to ponad 62 mln złotych. W zeszłym roku tego dnia były to 44 mln, przy ostatecznej sumie 77 mln zł. Całkowitą kwotę poznamy 8 marca.

Wrocław również może cieszyć się z rekordu. Do obecnej sumy zostaną jeszcze doliczone dane z innych sztabów, fundusze przekazane przez terminale i zebrane z dwóch puszek w Przylądku Nadziei. Do końca stycznia potrwają także liczne aukcje. Można wiec przypuszczać liczbę rzędu miliona złotych. W zeszłym roku wrocławianie przekazali na WOŚP 914 tysięcy złotych i jest to jak dotąd najwyższa zebrana kwota.

Na wrocławskich ulicach kwestowało około 500 wolontariuszy. Ogólnoświatowe dane wynoszą 120 tysięcy wolontariuszy, 1700 sztabów, w tym około 50 zorganizowanych poza granicami Polski. Najbardziej egzotycznymi krajami bez wątpienia była Ghana i Nowa Zelandia.

Na tegoroczny Finał zorganizowano wiele atrakcji. Na placu Nowy Targ i w klubie Stary Klasztor można było posłuchać świetnej i zróżnicowanej gatunkowo muzyki. Zagrali m.in.: Carrantuohill, Salake, Foliba, czy grupa Cochise. Na pl. Nowy Targ stanęły foodtrucki oraz specjalny bus, na którym za każde naklejone serduszko WOŚP-u przekazywano złotówkę na rzecz fundacji. Również i w tym roku w ramach Finału przeprowadzono akcję „Biała niedziela”. Bez skierowania i ubezpieczenia można było wykonać dziecku specjalistyczne badania. Wystarczyło jedynie uprzednio się zarejestrować.

W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zbierała pieniądze dla ratowania życia i zdrowia na oddziałach pediatrycznych oraz zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom.

Daniel Świerczewski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *