AAA Auto z oddziałem we Wrocławiu

aaa_auto_oddzial_wroclaw_1-1Firma AAA AUTO, największy dealer używanych samochodów w Europie Środkowej, oficjalnie otworzyła we Wrocławiu swój 4. oddział w Polsce. Od czerwca działał on w systemie testowym, skupując, sprzedając i finansując używane samochody oraz oferując także inne usługi, m.in. ubezpieczenia samochodów.

Rozmawiamy z Pawłem Chojeckim – Regional Marketing Manager Poland i Adamem Komorowskim – szefem oddziału AAA AUTO we Wrocławiu.

Gdzie, poza Wrocławiem, znajdziemy oddziały AAA Auto?

Dotychczas otworzyliśmy w Polsce trzy oddziały: w Piasecznie, Warszawie Modlinie i Katowicach, w których łącznie sprzedaliśmy w ciągu ostatniego roku ponad 2500 samochodów. Działamy również w Czechach, gdzie mamy 19 oddziałów. Jest to drugi po Polsce rynek, gdzie nasze salony prosperują najlepiej.

Można nas znaleźć również na Węgrzech (4 oddziały) i na Słowacji (13 oddziałów). Planujemy uruchamiać kilka salonów rocznie, początkowo w każdym większym mieście wojewódzkim w Polsce. Będziemy w nie inwestować ok. 2 mln euro, a środki te zostaną przeznaczone na adaptację siedzib oddziałów i zakup aut.

aaa_auto_oddzial_wroclaw_2

Ile samochodów zamierzacie skupować?

Z pewnością będzie to 30-40 samochodów dziennie. W naszym oddziale przy ul. Tynieckiej 3 we Wrocławiu-Bielanach początkowo zmieści się 150 samochodów. Docelowo będzie to nawet 300 aut na powierzchni 10.000 m2. Mamy nadzieję, że będzie to możliwe w ciągu 12 miesięcy.

Nadal poszukujemy pracowników na pozycje nabywców i sprzedawców, a także menedżerów usług finansowych i pomocników. Obsadziliśmy już ponad połowę z 30 miejsc pracy w nowym oddziale.

aaa_auto_oddzial_wroclaw_3

Czym  jest tzw. dożywotnia gwarancja prawna?

Historia i pochodzenie auta jest gwarantowane przez sprzedającego – w tym przypadku AAA Auto. Specjalizujemy się w samochodach po pierwszym lub drugim właścicielu. Są one szczegółowo badane w trakcie zakupu. Aż 65-70% z nich nie jest przyjmowanych – najczęściej z powodu usterek technicznych lub prawnych.

Proponujemy klientom szeroką ofertę usług – od wykupu, przez zakup w rozliczeniu, aż do zakupu pojazdu na raty i z pakietem ubezpieczeń. Wszystkie pojazdy pochodzą z legalnych źródeł i w terminie do 7 dni klient ma możliwość wymiany samochodu na inny. Gwarantujemy również ubezpieczenie Carlife na stan mechaniczny pojazdu do 12 miesięcy. Wiosną tego roku firma wprowadziła unikalne na rynku aut używanych rozwiązanie, pozwalające na finansowanie zakupu auta używanego w kredycie z jednoczesną rekompensatą kosztów kredytu.

Czy samochody są również sprowadzane z zagranicy? Tak, na życzenie klienta samochód może być sprowadzony. Trzeba jednak pamiętać o tym, żeby wpłacić kaucję transportową w wysokości 500 zł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *