Doppelganger znów na deskach Wrocławskiego Teatru Współczesnego

doppelganger
photographers Maziarz Rajter

Na życzenie publiczności sztuka Sandry Szwarc „Doppelganger” powróci do Wrocławskiego Teatru Współczesnego. We wrześniu zostanie powtórzony jeden z pokazów z zakończonej właśnie drugiej edycji Festiwalu Dramatu STREFY KONTAKTU. Czytania.

Spektakle odbędą się 2 i 3 września 2017 o godz. 19:15. Bilety dostępne są już teraz w kasie WTW oraz na www.wteatrw.pl. Sztukę „Doppelganger” Sandry Szwarc reżyseruje Jacek Poniedziałek.

– Do napisania sztuki zainspirował mnie temat bliźniąt i różnorakich zjawisk związanych z posiadaniem, bądź nieposiadaniem rodzeństwa bliźniaczego – mówi autorka dramatu, Sandra Szwarc. – Wiele jest dobrze udokumentowanych, fascynujących historii osób dotkniętych tzw. syndromem twinless twin (bliźniaka – bez bliźniaka). W relacjach tych osób uderzająca jest siła i stopień złożoności więzi pomiędzy rodzeństwem, porównywalna chyba tylko do połączeń nerwowych pomiędzy poszczególnymi organami ciała. I tak jak utracona dłoń, utracony bliźniak pozostawia po sobie ból fantomowy, który jest (którego nie ma?) do końca życia.

Doppelgänger, czyli kto?

Jak podaje Wikipedia – Doppelgänger to istota fikcyjna, duch-bliźniak żyjącej osoby; czarny charakter, mający zdolność pojawiania się w dwóch miejscach jednocześnie.

– Autorka, która urodziła się w roku wielkich przemian w Europie i w Polsce (1989), nie wymienia prawdziwych imion, nazw geograficznych ani dat, jednak już po kilku zdaniach orientujemy się, kogo ma na myśli – mówi reżyser, Jacek Poniedziałek. – Kogo, a przede wszystkich co. Według mnie tym czymś jest zbiorowa hipnoza, a może nawet obłęd, w który popadamy pod przemożnym wpływem nieszczęśnika, posiadającego potężną destrukcyjną moc.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *