Impel Security Polska na TWG we Wrocławiu

Prawie 1000 pracowników ochrony i służb informacyjnych było zaangażowanych w zabezpieczenie Światowych Igrzysk Sportów The World Games 2017. Ich praca zapewniła bezpieczeństwo kibiców z całego świata, którzy przyjechali do Wrocławia podziwiać rywalizację 3500 sportowców ze 112 krajów.


Światowe Igrzyska Sportowe The World Games 2017 były największym wyzwaniem pod względem logistycznym w historii polskiego sportu. Główną trudnością dla służb ochrony był fakt, że impreza miała charakter rozproszony. Rywalizacja sportowa odbywała się na 24 arenach oddalonych od siebie o kilka, a nawet kilkadziesiąt kilometrów. Zabezpieczenie tego wydarzenia wymagało doskonałego planowania i koordynacji pracy służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo.
Podczas 10 dni rywalizacji średnio na obiektach sportowych przebywało do 500 pracowników ochrony. W szczytowym momencie, którym była Ceremonia Otwarcia na wrocławskim Stadionie Miejskim było to prawie 1000 osób. Największym zainteresowaniem kibiców cieszyły się sporty, które zostały dołączone do programu Igrzysk we Wrocławiu, czyli żużel i football amerykański. Zawody w tych dyscyplinach, które zostały rozegrane na odnowionym Stadionie Olimpijskim oglądało kilkadziesiąt tysięcy kibiców.
– Oceniam, że impreza przebiegła spokojnie. Podczas 11 dni wydarzenia nie zanotowaliśmy poważniejszych incydentów związanych z bezpieczeństwem – podsumowuje Anna Wertepna, odpowiedzialna za organizację pracy służb porządkowych i informacyjnych podczas TWG 2017. – Zdarzeniem, które sprawdziło nasze przygotowanie do sytuacji kryzysowych była gwałtowna burza, która przeszła 23 lipca nad Wrocławiem. Sprawna koordynacja i efektywna komunikacja pomiędzy służbami pozwoliła organizatorowi sprawnie i szybko zarządzić sytuacją.

Przygotowania do zabezpieczenia The World Games rozpoczęły się już jesienią 2016 roku

Wspólnie z organizatorami, policją, strażą pożarną i innymi służbami mundurowymi została przeprowadzona szczegółowa analiza ryzyka. Na jej podstawie opracowano procedury obejmujące setki scenariuszy zdarzeń, które mogły wydarzyć się na obiektach. W lutym 2017 r. rozpoczął prace zespół koordynatorów, który operacyjnie przygotowywał obiekty do bezpiecznego przeprowadzenia zawodów. Wszystkie kluczowe osoby zarządzające bezpieczeństwem przeszły szkolenie antyterrorystyczne. Wypracowane procedury były sprawdzone podczas kilku imprez testowych, które były zorganizowane m.in. na nowych obiektach, wybudowanych na The World Games 2017, takich jak Tor Wrotkarski w Parku Tysiąclecia czy pływalnia przy ulicy Wejherowskiej.


– Naszym zadaniem było zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom The World Games. Chroniliśmy 45 obiektów stanowiących infrastrukturę imprezy zlokalizowaną we Wrocławiu oraz w Świdnicy, Jelczu-Laskowicach, Trzebnicy i Szymanowie – mówi Krzysztof Sofiński, Regionalny Dyrektor Handlowy Impel Security Polska. – W opinii ekspertów organizacja tego wydarzenia była największym wyzwaniem logistycznym w historii polskiego sportu. Cieszymy się, że jako firma wywodząca się z Wrocławia mieliśmy swój udział w sukcesie tego wyjątkowego wydarzenia.
Firma, oprócz fizycznej ochrony, była odpowiedzialna za wyposażenie organizatorów w cyfrowe środki łączności, konwój środków pieniężnych oraz zapewnienie dostępności patroli interwencyjnych.
Impel Security Polska specjalizuje się w zabezpieczaniu imprez o charakterze masowym. Spółka dotychczas zabezpieczała takie wydarzenia jak EURO 2012, Szczyt NATO w Warszawie, wyścig kolarski Tour the Pologne czy Europejski Kongres Gospodarczy. Usługa ochrony imprez masowych jest realizowana poprzez zintegrowane podejście do zarządzania bezpieczeństwem, a profesjonalizm i doświadczenie gwarantuje jej skuteczne wykonanie.
W organizacje The World Games 2017 we Wrocławiu były zaangażowane dodatkowo dwie spółki z Grupy Impel. Sanpro Interim BPO zapewniło sprawną organizację procesu sprawdzania biletów wstępu na obiekty sportowe. Party Service – Impel Catering świadczyła usługę cateringową podczas Ceremonii Zakończenia Igrzysk. Spółka również odpowiedzialna była za obsługę cateringową w garderobach artystów występujących w strefie kibica na Placu Wolności we Wrocławiu.

Ochrona The World Games 2017 w liczbach:
11 dni wydarzeń w ramach TWG 2017
24 chronione areny sportowe
45 wszystkich chronionych obiektów
500 pracowników przebywających na obiektach
26 000 kibiców na Ceremonii Otwarcia
86 000 roboczogodzin pracowników ochrony i służb informacyjnych
240 000 kibiców na arenach TWG 2017

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *