Kompleksowe Badanie Ruchu- ankieterzy zapukają do mieszkań i domów

Od jutra do 20 października br. mieszkańcy Wrocławia i okolicznych gmin mogą spodziewać się odwiedzin ankieterów w swoich domach i mieszkaniach. To kolejna część wywiadów ankieterskich w ramach Kompleksowych Badań Ruchu (KBR) we Wrocławiu i okolicznych gminach.

dav

Ankieterzy, podobnie jak wiosną, ubrani będą w odblaskowe kamizelki z logiem projektu oraz będą posiadać identyfikatory, a ich tożsamość można będzie potwierdzić pod numerem wskazanym w materiałach promocyjnych. Wszystkie zabrane informacje będą anonimowe, a czas potrzebny na przeprowadzenie ankiety z jedną osobą to zaledwie kilka minut.

Dla przypomnienia, KBR to projekt, którego realizacja rozpoczęła się wiosną br. Polegał on przede wszystkim na zebraniu informacji o zachowaniach komunikacyjnych mieszkańców naszego regionu. Głównym sposobem realizacji badań było przeprowadzanie wywiadów ankieterskich w mieszkaniach i domach, w miejscach publicznych takich jak przystanki komunikacji zbiorowej i instytucje publiczne oraz w wybranych prywatnych przedsiębiorstwach.

Choć skala zadania jest mniejsza niż w edycji wiosennej, to jednak czynny udział w badaniu każdej z wytypowanych osób jest równie istotny jak poprzednio. Badania te mają przynieść informacje o podróżach osób w każdym wieku, mieszkających w każdej części Wrocławia i 21 okolicznych gmin.

– Jeżeli do Państwa drzwi zapuka ankieter, oznacza to, że uzupełniane są informacje o sposobie podróżowania osób właśnie z tego osiedla. Z tego też powodu bardzo zachęcamy do udziału w badaniach i udzielenia odpowiedzi na zadane pytania. Tylko dzięki rzetelnej diagnozie codziennych problemów transportowych osób w każdym wieku i z różnych okolic, można wyciągnąć odpowiednie wnioski i zaproponować sposób polepszenia sytuacji komunikacyjnej w danej gminie czy części miasta- mówi Monika Kozłowska-Święconek, dyrektor Biura Zrównowazonej Mobilności.

Wyników KBR spodziewać się można pod koniec bieżącego roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *