Kredyt na wyprawkę wybieraj ostrożnie – możesz przepłacić nawet o 400 zł

Zakup podręczników dla dziecka, czy komputera dla świeżo upieczonego studenta może okazać się sporym obciążeniem dla domowego budżetu. Większy wydatek można sfinansować kredytem. Z analizy Bankier.pl wynika, że za półroczną pożyczkę o kwocie 2500 zł zapłacimy od niecałych 100 – do nawet 450 zł. Co ciekawe, banki podobne warunki oferują nowym klientom i tym,  którzy posiadają już u nich rachunek.

rankingu kredytów gotówkowych Bankier.pl banki przygotowały oferty dla czteroosobowej rodziny o łącznym dochodzie netto wynoszącym 4000 zł. Profilowi klienci chcieli pożyczyć 2500 zł na pół roku. W zestawieniu trzykrotnie triumfuje T-Mobile Usługi Bankowe. Instytucja zaproponowała najlepsze warunki zarówno dla nowych klientów (bez ubezpieczenia), czyli nieposiadających do tej pory produktów banku, jak i dla klientów stałych. Łączny koszt kredytu w najtańszym scenariuszu, dla obecnego klienta korzystającego z ubezpieczenia, wyniósł nieco ponad 78 zł.

W czołówce zestawienia znalazły się także Credit Agricole i Raiffeisen Polbank, który zaoferował najlepsze warunki kredytu gotówkowego z ubezpieczeniem dla nowych klientów. Z analizy Bankier.pl wynika, że banki nie są skłonne do specjalnego traktowania stałych klientów. Proponowane im stawki często nie różnią się znacząco od tego, na co może liczyć tzw. „klient z ulicy”.

– Rekordowo niskie stopy procentowe powodują, że kredyt gotówkowy jest dziś wyraźnie tańszy niż jeszcze kilka lat temu. Limit maksymalnego oprocentowania w skali roku wynosi obecnie 10 proc. Klienci powinni jednak zwrócić baczniejszą uwagę na opłaty i prowizje – banki coraz częściej przerzucają koszty kredytu właśnie do tych pozycji – komentuje Michał Kisiel, analityk Bankier.pl. – Prowizja za przyznanie kredytu może sięgać nawet kilkunastu procent, dlatego selekcjonując oferty patrzmy przede wszystkim na łączny koszt pożyczanego pieniądza – dodaje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *