Pijany kierowca uszkodził Most Sikorskiego – utrudnienia w ruchu

Młody kierowca – obywatel Ukrainy stracił panowanie nad samochodem i uderzył w przęsło. Mężczyzna był pijany i wiózł w aucie pasażerkę.

Na szczęście ani kierowcy, ani jego pasażerce nic poważnego się nie stało. Jak się okazało, 24-letni chłopak wypadł z łuku drogi i uderzył w przęsło Mostu Sikorskiego.

W wyniku kolizji uszkodzony został element dźwigara kratownicowego, (krzyżulca i połączeń w blachach węzłowych), w pierwszym przęśle od strony pl. Jana Pawła II.
Oględziny uszkodzonych elementów wykazały, że należy ograniczyć poruszanie się pojazdów samochodowych o masie powyżej 15T oraz wyłączyć ruch tramwajowy w kierunku ulicy Romana Dmowskiego. Prace naprawcze będą zaczęte niezwłocznie po zakończeniu niezbędnych przeliczeń nośności obiektu oraz po opracowanie projektu wymiany uszkodzonego elementu

Mężczyzna został przebadany przez policjantów alkomatem, który wykazał ponad 2,5 promila alkoholu w jego organizmie. Swoim bezmyślnym zachowaniem kierowca naraził na niebezpieczeństwo siebie, swoją 21-letnią pasażerkę oraz innych uczestników ruchu drogowego. Ponadto w wyniku zdarzenia uszkodzeniu uległo drugie, skośne wzmocnienie mostu. Kierowca trafił do policyjnego aresztu. Teraz o jego dalszym losie zdecyduje sąd. Grozić mu może kara do 2 lat pozbawienia wolności.
Źródło: KMP we Wrocławiu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *