Policja dba o bezpieczeństwo pieszych

zebra-crossing-987868_640406 wykroczeń popełnionych przez pieszych i 554 przez kierujących – tyle ujawniła kontrola policji na dolnośląskich drogach. Pieszy, to najsłabszy uczestnik ruchu drogowego. W starciu z kilkanaście razy cięższym i szybszym pojazdem praktycznie nie ma szans. Okres lata i jesieni to moment gdy dochodzi do największej ilości wypadków z ich udziałem. Upał, oślepiające słońce lub co raz wcześniej zapadający zmierzch i nagłe niespodziewane opady deszczu wpływają niewątpliwie na ograniczenie widoczności na drogach oraz spadek percepcji kierowców i samych pieszych.

W  ostatnich dniach dolnośląska policja przeprowadziła kontrole bezpieczeństwa „Pieszy kontra pojazd”. Zwracano uwagę przede wszystkim na poruszanie się pieszych na odcinkach dróg bez wydzielonych chodników, przechodzenie w miejscach niedozwolonych oraz stosowanie się do sygnalizacji świetlnej. Kierowców zatrzymywano za nieprawidłowe przejeżdżanie przejść dla pieszych i nie ustąpienie pierwszeństwa.

Działania ujawniły łącznie 406 wykroczeń popełnionych przez pieszych i 554 popełnione przez kierujących – 4 z nich było w stanie nietrzeźwym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *