Ukradł nożyce do żywopłotu, teraz grozi mu do 10 lat więzienia

Wrocławscy policjanci ustalili i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o włamanie i kradzież ze sklepu ogrodniczego. Sprawca siłowo podniósł rolety, a następnie wybił szybę i wszedł do środka pomieszczenia, po czym skradł m.in. pilarki spalinowe oraz nożyce do żywopłotu. Ponadto okazało się, że jest on także osobą poszukiwaną za inny wcześniej popełniony czyn. Teraz może mu grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

                                                                                                                  fot: pixabay.com

Okradziony sklep znajduje się na terenie wrocławskiego Grabiszynka. Złodziej działał bardzo ostrożnie i nie zostawił po sobie wielu śladów, mimo to policjantom udało się go namierzyć. Mężczyzna ten ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości, gdyż był poszukiwany za inne przestępstwo.

29-latek został namierzony i zatrzymany przez funkcjonariuszy w jednym z mieszkań na terenie Wrocławia. Trafił prosto do Aresztu Śledczego. Już podczas odbywania kary pozbawienia wolności usłyszał kolejny zarzut – dokonania kradzieży z włamaniem w sklepie ogrodniczym. Przyznał się do zarzucanego mu czynu.

Przypomnijmy, za przestępstwo kradzieży z włamaniem kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 10.

Źródło: KMP we Wrocławiu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *